Dvaja sú už známi, zostáva nám tretí mušketier. Chalan, ktorého poznáme so zásterou a vareškou v ruke, od septembra mení svoju pozíciu. Stále však zostáva v UPeCe, aby nám mohol slúžiť, a preto sme museli položiť pár otázok aj jemu. Treba uznať, je to fakt tajnostkár :)

Ahoj Michal, mohol by si sa v úvode predstaviť aj pre tých, ktorí ťa dôkladne nepoznajú?

Som Michal Kostroš, som z Pribiša (to je na Orave), ukončil som tretí ročník na Fakulte architektúry STU – odbor Architektúra a urbanizmus.
Mám dve sestry a brata . Vo voľnom čase ( najmä keď som na Orave, tu ho veľa nebolo :)) sa venujem vyrezávaniu z dreva, kresleniu, čítaniu kníh, výrobe nožov, Bushcraftu (život v prírode) , vareniu ;), turistike, cvičeniu, a najmä Skautingu (časovo žiaľ menej, ale srdcom, dúfam, naveky :))

1. Aká bola tvoja cesta UPeCéčkom? Kedy si tam prišiel, dostal sa do tímu, stal sa koordinátorom…

Svoju cestu v Upece som začal hneď v prváku, ešte pred Veni Sancte, lebo som tam chodil na lacnú kofolu :), na Veni Sancte som sa zapísal do Gastro tímu, lebo som sa chcel zlepšiť vo varení. Služba v Gastre ma pohltila a v uplynulom roku som bol jeho vedúcim. Medzitým som sa stal aj členom divadla Christoffer, v ktorom som si, žiaľ, pre nedostatok času musel po chvíľke dať pauzu.
Keď sme sa už s Gastrom na konci roka dohodli, čo máme v ďalšom roku zmeniť a zlepšiť, prišla ponuka do inej služby. Hneď ako som sa to dozvedel, prvé čo mi prišlo na myseľ bol tento výrok :) : „Otče, ak chceš, odním odo mňa tento kalich utrpenia. Ale nech sa stane tvoja vôľa, nie moja,“  lebo som si to celé vôbec nevedel predstaviť, a popravde, bol by som rád, keby sa miesto mňa našiel niekto ďalší.
Na druhej strane som však veľmi vďačný za dôveru a poctu, akej sa mi týmto dostalo, a budem sa veľmi snažiť nesklamať a robiť všetko, čo bude v mojich silách, aby sa Upece posunulo zase niekam ďalej.

10441148_1104196096261810_9097124721787788370_n

2. Martin nám prezradil, že bude mať na starosti upratko. Máš už aj ty určenú tvoju pozíciu?

Čo sa mojej pozície týka, zatiaľ neviem, stále je to všetko relatívne otvorené, a túto vec ešte určite budeme riešiť. Niektoré funkcie už tak trochu prisychajú niektorým z nás, ale tých funkcií je v skutočnosti ďaleko viac, ako len tie čo poznáte, a zatiaľ ich všetky nepoznáme ani my sami, takže pri tejto otázke vás asi zanechám na pochybách :)

3. Nebojíš sa, že popri škole nebudeš stíhať školu a osobný život?

V tejto veci priznávam isté obavy, ale ušetrím kopu času na cestu do a z Upece, tak sa to hádam nejako vykompenzuje :)  No ale spolieham sa aj na to, že nik z nás v ničom nebude sám, a že okrem pomoci kolegov sa môžem spoliehať hlavne na pomoc Božiu. Navyše z nás 5-tich sme zatiaľ len dvaja zadaní, tak sa to hádam vykryje :)

4. Máš ty nejaké nápady, čo by sa dalo v UPC zlepšiť?

Ako už hovoril Martin, plány máme, a sú už v štádiu spracovávania, tak nám držte palce a točte ružence, aby sa nám táto prípravná fáza vydarila, a aby sa to mohlo preklenúť do pozitívnych zmien, ktoré budú dúfam už po Veni Sancte viditeľné. Aj v tejto odpovedi vás ponechám vašej vlastnej zvedavosti :)

Change2

5. Ako sa budeš vyrovnávať s ponorkovou chorobou z dennodenného stretávania sa s ostatnými kolegami?

Asi v prvom rade modlitbou (respektíve, to si želám, aby to tak bolo, uvidíme ako to dodržím) a potom humorom. Ten je asi dôležitý v každej chvíli. Navyše, nemalo by to byť také ťažké, veď všetci zažívame realitu internátov a spolubývajúcich, ktorých si nevyberáme, a dá sa to v pohode vydržať, tak toto myslím nebude oveľa horšie :)

Michal, veľká vďaka za tvoj čas, ochotu a poskytnuté fotky! :)