Od 28. septembra do 6. novembra 2016 sa na Slovensku po prvýkrát uskutoční najväčšia medzinárodne koordinovaná pro-life mobilizácia v histórii s názvom 40 dní za život.

Toto celosvetové pro-life hnutie zožalo od svojho vzniku v USA výnimočné úspechy: pokojnou vigíliou, tichou modlitbou a pôstom sa od roku 2007 podarilo zachrániť viac než 11 000 bábätiek, ktoré sú konkrétne známe. Ohlasovaním pravdy o existencii života od počatia tak kampaň doslova priťahuje nebo na zem. Staneš sa aj ty súčasťou zmeny, ktorou Boh prostredníctvom ľudí počas 40 dní premieňa svet?

bla

Pomôžte zachrániť životy

40 dní za život je projekt, ktorého cieľom je priniesť pro-life posolstvo do každého kúta našej krajiny vďaka 3 pilierom: pokojnej vigílie, modlitby spojenej s pôstom a zapojenia spoločnosti. V čom tieto tri piliere spočívajú?

Pokojná vigília: Konkrétnou modlitbou chceme dať viditeľným spôsobom najavo neviditeľnú milosť, a preto sa budeme počas 40 dní každý deň od 8:00 do 20:00 verejne modliť priamo na mieste, kde sa vykonávajú interrupcie – pred Nemocnicou akademika Ladislava Dérera na Kramároch v Bratislave na Limbovej 5. Pridaj sa k nám a príď sa modliť spolu s nami!

Modlitba a pôst: Všetkých tých, ktorí nemajú možnosť prísť do Bratislavy a zapojiť sa do kampane osobne, pozývame k modlitbe a pôstu „na diaľku“. Takúto obetu za nenarodené deti, ich rodičov, lekárov a zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich interrupcie, ako aj za celú spoločnosť Boh žehná svojou milosťou. Modliť sa s nami môžeš vďaka odberu noviniek, modlitieb, zamyslení a svedectiev z našej webstránky kdekoľvek sa nachádzaš a kedykoľvek ti to vyhovuje.

Zapojenie spoločnosti: Cieľom kampane 40 dní za život je meniť atmosféru na celom Slovensku. Snažíme sa preto osloviť ľudí aj na miestach, kde by to možno nečakali. Kampaň verejnosti priblíži hlavne jej hymna s názvom Blízko, ktorú naspievali ako duet Janais spolu s Petrom Bažíkom. Počas trvania projektu budeš mať zároveň možnosť zapojiť sa do množstva sprievodných akcií, ktoré nájdeš na našom webe. Za všetky spomeniem len prednášku Richarda Vašečku či chvály s obľúbenou chlapčenskou kapelou GodKnows z Prievidze.

zdroj: facebook.com/Janais.sk, facebook.com/bazikfan

Týka sa to aj teba

1. júna 2010, v deň smrti známeho pro-life aktivistu Richarda McEntee, americký politik Henry Hyde vo svojom príhovore pozostalým povedal: „V čase posledného súdu, keď bude každý jeden z nás čeliť osobnému stretnutiu s Bohom, nepochybne prežijeme hrozivú chvíľu samoty. Nebudeme mať žiadnych advokátov; každý z nás tam totiž bude stáť pred Bohom úplne sám a hrôza rozorve naše úbohé duše tak, že si to teraz ani len nedokážeme predstaviť. Ja si ale napriek všetkému myslím, že žiaden človek zapojený do pro-life hnutia tam nebude stáť sám. Verím, že tam s ním bude celý chór hlasov, ktoré na tomto svete nikdy nebolo možné počuť. V budúcom svete však budú stáť vo svetle, nahlas prednášajúc Bohu obhajobu za každého, kto akýmkoľvek spôsobom bojoval za život nenarodených. Verím, že povedia Bohu: ‚Ušetri ho, pretože nás miloval!‘ A keď na nás Boh v tej chvíli zhliadne, nespýta sa: ‚Mal si úspech?‘, ale ‚Pokúsil si sa?‘“

Ja sama sa napriek všetkému pokúsiť chcem. Túžim dávať, povzbudzovať a budovať, hoci to nie je vôbec ľahké. Chcem svedčiť, milovať a žiť pre druhých, najmä pre tých najbezbrannejších, hoci práve toto je dnes popri úspechu a kariére odsúvané na vedľajšiu koľaj. Ako koordinátorka slovenskej kampane 40 dní za život však verím, že mňa samú Boh raz ušetrí, pretože som sa pokúsila.

Pokúsiš sa chrániť životy najmenších od 28. septembra do 6. novembra spolu so mnou?

Link na hymnu kampane: https://www.youtube.com/watch?v=uNwK-BtyFU0 (otvorí sa ti v novom okne)

Viac o kampani tu: https://www.facebook.com/40dnizazivot/

A ak sa chceš život chrániť dlhodobejšie, pridaj sa do ForLife tímu v UPeCe :-) http://4life.upc.uniba.sk/