Som single. A ľudia mi často kladú otázku, či mám nejaký vzťah alebo či je nejaký chlapec v mojom živote trochu viac ako len kamarát.  Veeeď to poznáte. Niekedy mi to celé pripadá tak, akoby všetci čakali len na to, kedy s niekým budem vo vzťahu. A ja začínam mať pocit, že ak s nikým nechodím, tak vlastne ani nie som zaujímavá pre ostatných ľudí a  že pri spoločnom rozhovore sa potom nemáme ani o čom poriadne  baviť.  Žeby to bol fakt až taký extrém? A čo keď sme na seba uviazali slučku…

Je prirodzené, že človek je vo vzťahu, sme stvorení pre vzťahy. A to je super! Leeenže, Ty verne čakáš a Tvoja polovička stále neprichádza?  Často si zúfalý a nahnevaný? Alebo si rezignoval? Či to neustále vyčítaš Bohu?

Žiaľ, sme presviedčaní spoločnosťou, že ak nie si vo vzťahu, tak za veľa nestojíš. Pravdepodobne si divný alebo nezaujímavý a preto si ešte stále sám. Pevne verím, že zdravý vzťah, postavený na láske, dôvere a slobode, v ktorom je Boh, je naozaj krásny. Ale rovnako krásny môže byť aj Tvoj single stav.

inna-lesyk-172926

Osobne som si prešla mnohými stupňami, ako sa „vyrovnať“ s tým, že som single. Pochybovala som o sebe samej, o tom, že nie som dosť dobrá alebo, že je ma až príliš. Nevidela som v sebe krásu ani to, ako peckovo som bola stvorená. Hnevala som sa. Na ľudí. Na Boha. Neskôr prišli vlny feminizmu v štýle: Ja muža nepotrebujem! Párkrát som sa rozhodla, že to nechám na Boha, ale vydržalo mi to možno tak týždeň, keďže som to až tak na Boha nenechala. A toto všetko sa opakovalo stále dokola. Až som bola dohnaná sama sebou. Dohnaná pred pravdy.

Prvou pravdou je Božie slovo, ktoré hovorí, že každý jeden z nás je stvorený zázračne a máme veľkú hodnotu. No viete, pekne sa to číta, krásne sa o tom hovorí, ale najdôležitejšie je žiť túto pravdu. A to je občas dooosť ťažké. Vedz, že ľudia neurčujú to, kým si. Zahoď všetky predsudky o sebe za hlavu a nájdi pravdu. Budeš sa tešiť.

Druhou pravdou je fakt, že na to, aby sme boli šťastní, nepotrebujeme s niekým chodiť. Máme byť šťastní aj bez toho. To či som alebo nie som vo vzťahu nemá určovať, či som šťastná alebo nie.  Lebo, čo ak celý život budem sama, a teda to znamená, že budem celý život nešťastná? Nemôže byť mojím jediným cieľom chodiť s niekým, a raz mať zlatý prstienok na ruke, a ak by to bolo nejak inak, tak je to zlé a ja som jednoducho zlyhala.

brooke-cagle-193476

Nesnaž sa iba tak prečkať tento single stav. A nečakaj, že raz príde ten správny okamih. Ten správny okamih, ten najsprávnejší moment je práve teraz. Si tam, kde máš byť a máš všetko potrebné k dispozícií, aby si z toho získal to najlepšie. Aj z Tvojho single stavu. Buď aktívny. Nájdi si zaujímavé činnosti, ktoré budú rozvíjať Tvoju osobnosť. Tráv čas s ľuďmi. Spoznaj seba. Nájdi seba. Raduj sa.

A ak by bolo Tvoje srdce stále nespokojné a toto moje rozprávanie Ťa veľmi nepresvedčilo, pýtaj sa Boha, kde Ťa chce mať. Odpoveď možno nepríde hneď ako blesk z jasného neba, ale dostaneš sa k nej. Boh Ťa povedie. Sama môžem dosvedčiť, nuž ale o tom inokedy. :)

Milovaný, nechaj sa milovať Bohom. Načúvaj svojmu srdcu.

A pre občasné single depky chvíľky je tu táto pesnička, ktorá je aj v Božom slove (ale to už nájdeš aj sám ;)).

Lejdy