Počuješ každý utorok a stredu vo Veľkej sále UPeCe dupotanie, ale bojíš sa pootvoriť dvere a zistiť, čo sa tam nachádza? Alebo dobre vieš, že sa hráva UPeCe Florbalová Liga a netušíš, kto stojí za ňou? Kto sú tí ľudia, ktorí sedia za počítačom, pískajú alebo ťa počas oznamov informujú o nových turnajoch? Veľmi radi ti predstavíme Športový tím :-)

Pár info na úvod

Športový tím tvorí 24 aktívnych členov – 9 dievčat a 15 chlapcov.

Službu vedúcej prijala po začiatku zimného semestra Monika Fecenková. Pochádza z Humenného, študuje 4. rok na FM UK odbor manažment, na magisterskom stupni konkrétne personálny manažment (o motivácii, vedení tímu a organizovaní vie toho teda dosť a je to aj vidieť). Má rada turistiku, prírodu a prirodzene, športy. Nalákať ju môžeš na lyžovanie, volejbal, florbal a jeden netradičný, v ktorom pretekala so svojím psom – agility (beh cez prekážky). Hoci by sa s talentom na písanie článkov a strihanie videí uplatnila aj v Promo tíme, „náhodou“ si ju našiel Športový tím a hneď jej prirástol k srdcu. Ak ju chceš potešiť, podaruj jej gumové cukríky :-)

Náplň tímu

Organizujú UFL (UPeCe florbalovú ligu), pingpongovo-kalčetové a florbalové turnaje, po novom aj volejbalové a starajú sa aj o športové vybavenie UPeCe.

Kde ich nájdeš?

Tím sa stretáva každú stredu o 19:00 v -3/4 (na mínus prvom poschodí vľavo). Ak ti tento čas nevyhovuje, nájdeš ich v utorok a stredu na UFL vo Veľkej sále alebo na turnajoch, ktoré pre nás organizujú. „Ak máš chuť zapojiť sa, neodkladaj to na budúci rok a ani sa nepýtaj, či nie je neskoro. Príď na stretko, radi ťa prijmeme medzi seba,“ odkazuje Monika.

Priebeh stretka, ktorého sme sa zúčastnili

Stretnutie oficiálne začína 19:00. Z dôvodu školských a iných povinností sa však príchod členov mierne naťahuje :-)
Niektorí aktívni členovia už pár minút čakajú v miestnosti. 19:00 prichádza Monika, 19:07 ďalší člen, 19:08 prichádzajú ďalší traja. Ako je poznamenané, na dobré sa čaká.

19:10 vybaľujú členovia svoje tajné zásoby sladkého a značne pokúšajú všetkých, ktorí sa v tomto pôstnom období snažia prestať. Pre nich sú však pripravené nejaké chipsy a prírodný cukor – ukrytý v jahodách.

Úvod stretka začína modlitbou, ktorú vedie Baška. Každý týždeň má modlitbu na starosti iný člen tímu, prestriedajú sa teda všetci.

Monika hovorí, čo sa bude v dnešný večer riešiť. Stretko má teda od začiatku presnú štruktúru.
Od začiatku nám je jasné, že má všetko dopredu naplánované a pripravené. Ani raz sa počas večera nestane, že by bolo ticho, členovia sa veľmi dobre poznajú a vládne medzi nimi skvelá atmosféra. Na stretku športového tímu pochopíš, čo znamená TÍM a nie skupina ľudí :-) Od niektorých členov vieme, že tu pocítili veľké prijatie a našli priateľov, na stretká chodia radi a nenechajú si ujsť príležitosť na stretnutie aj mimo UPeCe-čka.

foto z TB Športového tímu Martin Štefanec

Na stretku, ktorého sme sa zúčastnili my, sa rieši UPCup (volejbalový turnaj) a Jarný UPeCe Florball Open (UFO). Zorganizovať turnaj pre viacero tímov tak, aby si zahrali dostatočne a predsa neodpadli od vyčerpania, to nie je jednoduché. Aj preto trvá diskusia dlhšie. Každý člen má slobodu kedykoľvek sa vyjadriť a povedať svoj názor. Kým niektorí premýšľajú nad hracím časom a počtom ihrísk, ostatní sa v diskusii posúvajú ďalej.

19:52 prichádza ďalší člen, stále sa rieši florbalový turnaj

Prechádzame k príjemnejšej časti – k TB! Športový tím ich zvykne organizovať dvakrát do roka, vždy jeden počas semestra. Samozrejme, stretávajú sa aj inokedy, okrem UPeCe aj na rorátoch v meste počas adventu, na pizzi v Mlynskej doline, na omšiach u Kapucínov… Nezabudne sa spomenúť ani stretnutie hráčov a rozhodcov, ktoré sa konalo deň predtým, členovia sú teda oboznámení so všetkým, čo sa na danom stretnutí udialo a povedalo.

20:27 prechádzame k aktivite, ktorú si pripravila Monika. Tím hľadá po vreckách drobné a hra s mincami sa môže začať. Úlohou každého hráča je v desiatich kolách vytiahnuť menšiu alebo väčšiu mincu podľa dopredu dohodnutých pravidiel. Aktivita smeruje ku komunikácii, jej cieľom je debata o kompromisoch, konfliktoch a vlastnej osobnosti. Ako inak, bez smiechu sa to nezaobišlo.

Pár slov na záver

Na stretku nám bolo skvele! Atmosféra bola veľmi uvoľnená, stretko bolo dopredu veľmi dobre pripravené, všetko sa presne stihlo.

Ak hľadáš v Bratislave kamarátov, spoločenstvo a priestor, kde by si mohol byť nápomocný a získať skúsenosti, neváhaj sa pridať do tímu! Bojíš sa, že na všetko budeš pozerať iba z nadhľadu a vôbec nebudeš športovať? Omyl! :-)

Príď sa sám presvedčiť o tom, že UPeCe nie je strata času!

Vedúci: Monika Fecenková
(veduci-sport@upc.uniba.sk)