Počul si, že v UPeCe máme aj animátorský tím, ale nikdy si nemal presnú predstavu o tom, čo táto veselá partička ľudí vlastne robí? Alebo si si ich často mýlil s DeKa tímom? Nuž, dnes máš možnosť spraviť si v tom jasno a dozvedieť sa viac.

Pár info na úvod

Vedúcimi tímu sú Lenka Líšková a Janči Trimel. Okrem nich, celý tím tvorí  6 dievčat a 2 chlapci.

Náplň tímu
Animátorský tím pripravuje a vedie v UPeCe stretká pre študentov, ktoré sa konajú raz do týždňa. Sú zamerané na duchovný život, osobný rozvoj a budovanie spoločenstva. Taktiež ako tím majú svoje vlastné stretká, ktoré okrem organizačnej časti obsahujú čo-to z „klasického stretka“. 

Kde ich nájdeš?

Členovia animátorského tímu sa pravidelne stretávajú každú nedeľu o 20:00 v Katechetickej miestnosti.

Priebeh stretka, na ktorom sme boli aj my

O 19:55 prichádzame do Katechetickej, členovia tímu nás priateľsky vítajú. Na stole sú pripravené hrnčeky a taktiež Lenkin obľúbený kamilkový čaj. Zaaaase. :D Úúúú, pár členov vybaľuje aj niečo sladké a koláčovité, nuž, nie je na škodu mať stretko v nedeľu večer, aspoň všetci prídu z domu dostatočne zásobení.

20:00 – oficiálny začiatok stretka, samozrejme spoločnou modlitbou.

20:15 – pokračujeme zdieľaním. Kto čo zažil od posledného stretnutia a ako sa má. Taká normálka… škola, robota, odovzdávanie záverečných prác alebo to, že v gruzínskych mestách je maximálna povolená rýchlosť 70 km/h, či to, že jeden z vedúcich musel kvôli stretku odísť z rodinnej oslavy skôr a tým pádom sa nestihol poriadne opiť. No tak toto… :D Atmosféra je uvoľnená, je cítiť, že všetci sú navzájom kamaráti a dôverujú si.

20:30 – aĽe teraz seriózne. Prvá časť stretka je ladená skôr duchovne. Lenka nás vovádza do témy – evanjelium o Emauzských učeníkoch. Rozdajú sa papiere s textom, všetci spoločne čítame časť zo sv. písma, vedúci nás vyzývajú predstaviť si danú situáciu akoby sme tam naozaj boli. Po krátkej chvíli sa spoločne rozprávame o tom, čo nás z textu oslovilo – členovia tímu často prepájajú veci so svojím osobným životom – počujeme mnoho rôznych pohľadov a svedectiev, je to veľmi povzbudzujúce.

21:10 – prechádzame na druhú časť stretka, ktorá sa týka organizačných vecí. Lenka s Jančim prišli s nápadom, ako vylepšiť stretká, ktoré ponúka animátorský tím v UPeCe. Všetci spoločne diskutujú o danom nápade, zvažujú pre a proti. Následne sa začnú vyberať témy stretiek na ďalší akademický rok. Prichádza čas na Jančiho slávnu tabuľku. Tém je naozaj mnoho, každá môže veľa ponúknuť, je potrebné zvážiť, čo by ľudí na stretkách najviac oslovilo. Ujasňuje sa plán a spoločný cieľ, ku ktorému chcú všetci dôjsť. Oceňujeme rôznorodosť nápadov. Keďže táto časť si vyžaduje ešte trochu práce, a kvôli časovej tiesni, je téma stretiek otvorená do budúcej nedele.

Pár slov na záver

Medzi animátormi sme sa cítili veľmi príjemne. Atmosféra v tíme je uvoľnená, každý je sám sebou a môže prispieť mnohými nápadmi, ktoré určite neostanú nepovšimnuté. Páči sa nám štruktúra stretka, nie je len čisto organizačná, ale členovia môžu zažiť aj spoločenstvo a duchovne načerpať.

Ak máš túžbu venovať svoj čas a slúžiť iným, hľadáš spoločenstvo a miesto, kde sa môžeš realizovať, neváhaj a pridaj sa do animátorského tímu. Určite neoľutuješ, okrem toho získaš skvelých priateľov a spoločenstvo. A nakoniec, animátori Ťa srdečne pozývajú pridať sa aj k študentským stretkám, ktoré sú vždy v pondelok o 20:00 a utorok až štvrtok o 19:00. Stačí len napísať mail jednému z vedúcich.

kontakt: animatori@upc.uniba.sk

text: Terka Vrábľová

fotky: Lukáš Surovčík