Mladí chlapci sa za mierne zamračeného počasia prechádzali po ulici. Rozprávali sa o najnovších udalostiach zo športu doma, ale aj vo svete. Zrazu začuli hluk. Prichádzal z malého hlúčika ľudí… nie, nebol to hlúčik, ale priam obrovský dav. Už z diaľky počuli komentátora niečo vyhlasovať.

Keď sa k preľudnenému miestu priblížili, rozoznali motivačné pokriky chlapíka s mikrofónom vyzývajúceho ľudí, aby odpovedali na výzvu dvoch mužov stojacich pri malom stolíku. Jeden z nich bol celý biely, podobal sa na trénera, a ten druhý bol veľmi drobný – Benjamín. No nikto sa výzvu prijať už neodvážil. Až doteraz každého, kto sa im postavil, sfúkli behom chvíľky. Dav tam len tak stál.. nemohúco.. ochrnutý strachom niečo urobiť. No títo športovci vedeli, že ich chvíľa prichádza. Milovali tento šport už od malička a vedeli, že týmto by mohli preraziť. Ešte chvíľu počuli vo svojich bubienkoch pokriky moderujúceho: „Vystúp z davu, ak sa na to cítiš!“. A oni z davu vystúpili…

Príď aj ty na Kalčetový turnaj v piatok 7.3.2014 pred 14:00 do Veľkej sály so svojím kamarátom. Prineste si dvojeurovku plus eurovku tiež a pokúste sa pokoriť tých najlepších. A nezabudni sa predtým registrovať na stránke športového tímu.

Tak teda vystúp z davu a ukáž, že si NAJ…