Najznámejší miestny hair engineer vymenil v minulom roku kreslo vedúceho Grantového tímu za kreslo koordinátora. O tom, či bolo pohodlnejšie sa dočítate v nasledujúcom rozhovore. 

Ahoj, Michal! Ubiehajú posledné hodiny tvojej koordinátorskej služby, tak nám prezraď ako sa máš? Čím teraz žiješ?

Pravdupovediac, veľmi sa necítim už ako koordinátor. Asi preto, lebo to gro koordinátorskej služby už skončilo a už vykonávam len také formality a dokončovačky. Prežil som zatiaľ najkrajší rok a cítim sa teda výborne, som veľmi vďačný za všetko a dennodenne spomínam na radosti spojené so službou koordinátora.

Momentálne väčšinu môjho času venujem práci a aj keď ma UPeCe veľa toho naučilo, naučilo ma aj to, že sa treba neustále učiť. :) Síce už nie som študent, ale pracujúci, snažím sa pracovať tak, aby som sa toho čo najviac naučil a posúval sa ďalej. Určite mám viac voľného času a môj život je konečne taký usporiadanejší. Oveľa viac času ako doteraz venujem Magdalénke (future wife, pozn. red.) a plánovaniu našej spoločnej budúcnosti. Čiže niečo skončilo a niečo začína, je to také prechodné obdobie, nie ľahké, ale treba sa cez to nejako predrať.

Mal si nejaké mylné predstavy o službe koordinátora/fungovaní UPeCe, ktoré sa výrazne líšili od reality?

V UPeCe som bol už celkom zabehnutý a poznal som vďaka mojim predchodcom aj radosti a starosti tejto služby. No samozrejme, na niečo také sa nedá pripraviť a nedá sa ani si to veľmi predstaviť.

Určite som si myslel, že bude jednoduchšie odísť. Čakal som, že po tak náročnom roku jednoducho budem chcieť vypadnúť. Ale človek je predsa spoločenský tvor a za ten rok som nadviazal veľa priateľstiev s ľuďmi, s ktorými sme sa navzájom veľmi obohacovali. Teraz však prešiel mesiac a ja som drvivú väčšinu z nich vôbec nevidel. Je to smutné, ale študent po vysokej škole väčšinu z tých priateľstiev jednoducho stratí.

Čo tímy, v ktorých si sa predtým angažoval? Chýbalo ti to?

Určite áno, granťáci ma vedeli vždy podržať. V tíme nie si nikdy na nič sám, ale ako koordinátor občas potrebuješ spraviť niečo náročné, čo vyžaduje veľa energie a neprinesie to až také veľké výsledky a vtedy ľutuješ, že ten tím nemáš. Máš ďalších spolukoordinátorov (a musím povedať, že chalani boli väčšinou ochotní mi pomôcť) ale vieš, že aj oni majú veľa toho na svojich pleciach a nemôžu sa ti venovať toľko, ako keď máš na to celý tím.

Bavila ma aj sloboda, ktorú som v tíme mal a aj to čo sme ako granťáci robili ma chytilo za srdce. Ako koordinátor musíš robiť všetko, čo je potrebné. Nie je možné si vyberať čo chceš a čo nechceš robiť.

 

Ktorá časť tvojej služby ti robila najväčšiu radosť?

Jednoznačne je to recepcia. Tam som si chodil oddýchnuť. Ľudia, ktorí prichádzali a odchádzali, srdečne zdravili a usmievali sa, to ti dodá energiu do ďalších dní. Boli aj ťažké časy na recepcii, ale tie šťastné a milé okamihy to mnohonásobne prevyšujú. Ďakujem za každého človeka, ktorého som tam mohol stretnúť.

Je niečo, čo si mal v pláne, ale zrazu prišiel jún a ty si to už nestihol?

Toho bolo veľa. Za ten rok ti napadne mnoho nápadov, ktoré môžeš zrealizovať, no deň má len 24 hodín a ty musíš niekedy aj spať a jesť. S týmito poznatkami, ktoré mám teraz by som sa rozhodoval inak a mal iné priority, takže by som toho urobil určite viac, ale neľutujem tie rozhodnutia, ktoré som urobil a verím, že to čo som chcel urobiť ešte budúce generácie zdokonalia (alebo zavrhnú).


A teraz pár bonusových otázok leta 2017:

Popíš piatimi slovami začínajúcimi na prvé písmeno tvojho priezviska tvoj rok v UPeCe.

Hladne hľadaj hlbokú hodnotu horkosti.

Aby si to niekto nevyložil zle, horkosťou mám na mysli tú náročnú časť služby, kedy je nutné zaťať zuby a hľadať v tom tú pravú hodnotu, pre ktorú to za to stojí.

Keby si šiel na casting do Superstar, akú pesničku by si spieval a prečo?

Jednoznačne niečo od Paľa Haberu, zistil som, že poznám veľa jeho textov.

Keby si bol pastelka, akej farba by si bol? Vysvetli.

Ružová, určite ružová. Z recesie… Veď je to farba ako každá iná.

A nakoniec si vyber jednu z možností:

ranná desiatka vs. večerná desiatka

predný vchod vs. zadný vchod

poobedná služba vs. večerná služba

Hroznovka vs. Kofola

Eat vs. Venza

čaj vs. káva

kábel vs. wifi

hokej vs. futbal

KFC vs. mekáč

opera vs. folklór

Michal, ďakujeme za rozhovor a do budúcna ti prajeme veľa Božích milostí.

__
REDAKCIA PROMO UPECE