Ospravedlňujem sa za ďalší blog na tému single, ale žiaľ, my v Promo tíme sme už raz takí. Alebo aspoň väčšina. :)

„Čím momentálne žiješ?“, znela otázka jedného kamaráta v sms-ke. Po citových výlevoch zo skúšok (ta, nejako sa tie skúšky natiahli) som svoju správu ukončila vetou: „A hej, snažím sa nezaľúbiť!“.

Možno si poviete, že trapoším, veď ak nechceš, tak sa nezaľúbiš, nie? Moja zlatááá, logika. No, občas je to ťažšie, ako sa zdá.

Stará známa vec. Chlapec je celkom fajn, sem-tam sa náhodne stretnete, prehodíte pár slov, alebo spolu trávite celé dni. Ešte k tomu kamoši, ktorí sa niekedy aj zo zábavy, snažia nájsť náznaky lásky dokonca tam, kde nie sú. A bum, zrazu si v tom až po uši.

Jednou z faciek pravdy je to, že nám niekedy chýba triezvosť. Mám na mysli triezvosť vo vzťahoch, citoch. To, že je k tebe nejaký chlapec pozorný alebo sa zastaví na pokec, neznamená to hneď, že chce byť viac ako len obyčajný kamoš. A naopak, ak je dievča milé a smeje sa na tvojich vtipoch, nemusí byť do Teba zaľúbené.

Popravde a úprimne, naším domýšľaním zraňujeme samých seba. Svoje srdce. A často máme vo zvyku toho druhého potom označovať za klamára, ktorý sa zahráva s našimi citmi, no pritom sme sa z našej strany možno až príliš poponáhľali s vytvorením si vlastného, romantického záveru.

Je pravda, že niekedy sa tá druhá strana nevie odvážiť k vážnejšiemu kroku, a to môže byť pre náš tiež bolestivé, ale o tom tu teraz nechcem písať. Pozornosť by som chcela skôr nasmerovať na naše každodenné vzťahy, na ľudí s ktorými sa stretávame a trávime čas. Pokúsme sa byť triezvi, mať reálny pohľad na vzťahy a city, nedomýšľajme si a neťahajme ostatných a hlavne seba do slučiek. Prv, než si urobíš záver, nechaj si to všetko prejsť hlavou. Niekto má proste vo zvyku správať sa priateľsky a slušne.

Rada na záver je nebrať to tak vážne. Milovaný, kým tá druhá strana nedá jasne najavo svoj záujem, tak proste nerieš. Je zbytočné riešiť veci typu, prečo sa pozrel na mňa, myslel to vážne, atď. Okeeej, možno je to hrozne jednoduchá rada, a nevidím do toho všetkého, čím práve žiješ, ale myslím si, že to ako-tak platí na každého z nás. Každopádne, sme dospelí. Triezvosť a múdrosť, asi toľko.

 

„Veľmi si stráž svoje srdce,
lebo z neho vyvierajú žriedla života.“
Prís 4,23

Lejdy