Ak čakáš, že hneď v úvode prezradíme, o aké zmeny pôjde, bohužiaľ, mýliš sa. Avšak scrolluj ďalej a určite sa k nim dopátraš! :)

Čo je Ondrejská ľudová veselica?
Predpokladáme, že túto otázku preskočíš, ak si bol v UPeCe častejšie ako raz. OĽV totiž patrí k tradičným akciám, ktoré vždy naplnia veľkú sálu do posledného centimetra novej podlahy. Je to veselá oddychovka, počas ktorej si pripomíname folklórne tradície dávnejších vekov, a to už po 16-krát!

49 OLV 28 nov 2014 c jan lukas

Na aký program sa môžeme tešiť?
Do rezkých tanečných skokov nás bude povzbudzovať Trnafčan cimbalofka a Kamenčan. Vytancujete sa, zabavíte, spoznáte opäť niekoho nového alebo utužíte vzťah s nejakým starým známym či neznámym, ktorého stretávate na Trnavskom mýte a ani za ten svet si neviete spomenúť, odkiaľ je vám tá tvár povedomá.
Bolo by príliš jednoduché umiestniť info o zmene na koniec článku. To sme potom tento článok písali zbytočne. Preto česť poctivým, ktorí naozaj čítajú postupne, momentálne máte výhodu. Aj bez vyznačenia viete, že návrat domčeka je späť! (Cililing – prvá zmena!!) Odfotiť sa tento rok môžete opäť za stolom a pred okienkom :)
O skvelé jedlo sa postará Gastro tím. Neprezradíme veľa, len toľko, že vám ráno, keď prídete na izbu zaľahnúť do postele, bude pod perinkou teplejšie ako zvyčajne. A nie, nebude to fazuľa ;)

Kedy sa OĽV uskutoční?
Vidíme sa 27.11.2015 (piatok) o 19:00 na svätej omši, po ktorej plynule prechádzame na bašavel, ktorého ústrednou témou je tento rok jarmok.

12191141_1194992983848787_2006808513957334205_o

Musím prísť v kroji?
Samozrejme, nebudeme stáť s puškou pri vstupe a vyhadzovať len preto, že ti je trápne obúť kapce. Sloboda je super, avšak nejaké tie konvencie treba dodržiavať. Predpokladáme, že ani na ples nejdeš v rifliach a na omšu v šušťákoch. Oblek je fajn, ale aj ten je krokom vedľa. Nie každému je príjemné nosiť obľúbené oblečenie Jánošíka, ale neboj sa, nebudeš v tom sám. Sranda je sranda a kroj bude len výhodou.
Valaška nie je potrebná, isto však bude pekným pánskym módnym doplnkom.

Koľko stojí lístok?
Aby sme predišli tomu, že sa lístky predajú v prvý deň, a tým pádom sa neujde niekomu, kto má školu dlhšie alebo bol doma, priniesli sme tento rok zmenu. (Cililing – druhá!!)
Vstupenky sa začnú predávať 2.11. (pondelok) po svätej omši. Každý týždeň bude počet predávaných lístkov limitovaný, to znamená, že ak sa vypredá stanovený limit lístkov skôr ako do konca týždňa, ďalšie sa začnú predávať až v pondelok nasledujúceho týždňa po sv. omši (cca od 20:00) a v týždni  od 16.11. sa budú predávať od stredy 18.11. od 19:00. Je možné si zakúpiť maximálne 5 lístkov na osobu.
Dôležité upozornenie: Ak si kúpite študentský lístok, budete sa musieť pri vstupe na Ondrejskú preukázať platným ISICom. V prípade, že sa nepreukážete, bude nutné doplatiť do plnej neštudentskej ceny (10€)

Ceny lístkov do 15.11.
Študent: 4€
Neštudent: 8€

Od 16.11.
Študent: 5€
Neštudent: 10€

189 OLV 28 nov 2014 c jan lukas

Tešíme sa na Vás, krásne devy a švárni junáci!

Možno príde aj rysavá jalovica alebo báčik z Chochoľova…