Tma. Chlad. Vetrom ošľahaná tvár. Kráčanie po povrchu, plytkej hladine jazera. Nemáš už toho dosť? Vieš, že Ti niečo chýba. Hrať hru Stratený sa túlam životom nie je nič príjemné. Možno iba na chvíľu.

No nevešaj hlavu, máme dobrú správu! Chceme Ti ponúknuť miesto, kde budeš nachádzať to, čo Tvoje srdce hľadá, kde by si mohol/a rásť a spoznávať Boha – SPOLOČENSTVO a.k.a. STRETKO. Či už si do nejakého chodil alebo nie, či si nejaké hľadáš (alebo nie), tento oznam je práve pre Teba.

Aj v UPeCe chceme tvoriť duchovné spoločenstvo, kde budeš mať ľudí, ktorým môžeš dôverovať a obrátiť sa na nich s duchovnými aj osobnými otázkami.

Prvé otvorené stretko sa uskutoční už 14.10. (budúci pondelok) o 20:00 v Malej sále UPeCe. Príde k nám vzácny hosť, kapucín Marián Turňa, ktorý bude prednášať na tému Božia láska. Možno si o tejto téme počul už mnohokrát, no ubezpečujeme Ťa, že sa nedá vyčerpať. Potrebujeme si vždy pripomínať, aká je naša hodnota a to, že máme v nebi Otca, ktorý nás miluje, aj napriek našim chybám a hriechom.

Otvorené stretko sa bude konať raz za mesiac a medzitým chceme fungovať v malých skupinkách, ktoré budú prebiehať na pravidelnej báze, a kde budeme diskutovať (aj) o danej téme.

A čo je vlastne to STRETKO?

Čas príjemne strávený s Tebe podobnými (a možno aj úplne odlišnými) ľuďmi, ktorých spája významná vec – viera v Boha, nášho Otca. Spravidla dvojica animátorov vedie skupinku cca 8 – 10 študentov, ktorí sa raz za týždeň stretávajú. Je to čas, kedy každý z nás môže zažiť krásu spoločenstva – bližšie spoznať ostatných stretkáčov a vytvoriť silné priateľské putá, zabaviť sa pri hrách, či iných spoločných aktivitách, diskutovať o zaujímavých témach, ale tiež osobnostne rásť, spoznávať Boha a deliť sa o svoju vieru.

Ak Ťa táto ponuka zaujala (alebo aj ak nie), príď na prvé otvorené stretko – KEDY??? – 14.10. (budúci pondelok) o 20:00 v Malej sále UPeCe.

A ak už teraz vieš, že stretko je presne to, čo hľadáš, neváhaj a prihlás sa medzi nás na tomto odkaze.

Tešíme sa na Teba!

Čavikyy