(Tento príbeh je vymyslený na základe čiastočne vymyslených udalostí.)

Roger Federer, rodák z Bazileja, švajčiarskeho mesta, ktoré sa veľmi podobá vysokoškolskému mestečku v Mlynskej doline, drží viacero rekordov v celosvetovej tenisovej histórii.

Povráva sa, že ani v budúcnosti nebude len tak ľahko prekonaný. Nebolo to však vždy také jednoduché. Ako každý chlapec, aj on sa snažil byť vždy jednotkou a aj keď boli tréningy neúprosné, únava po nich vyčerpávajúca a jeho motivácia chladla zo dňa na deň, nevzdal sa a jeho úsilie ho napokon vynieslo na trón tenisových velikánov dokonca niekoľkokrát. Vyhral toľko Grand Slamov, ako nikto iný v modernej tenisovej ére. A časom zistil, že to, čo ho držalo pri tenise, neboli úspechy, sláva a ani pocty, bolo to srdce a jeho láska k tenisu. Zistil, že nemusí byť jednotka, stačí jednoducho hrať, a preto vyskúšal aj niečo stolovejšie … Jeho doterajšia cesta sa síce ukázala ako tá správna, no vo vašom prípade to môže byť inak :).

Vyhrávať je skvelé, ale hrať ešte lepšie. Ak si zďaleka, vôbec to nevadí, vybav si volebný preukaz (stihne sa všetko :P), registruj sa a príď na pingpongový turnaj 29. marca o 8:30 (prípadne príď aj s partnerom či partnerkou na štvorhru). Pochutnáš si na vEľmi dobrom obede a prevetráš štúdiom stuhnuté svaly.

Nemusíš byť jednotka, stačí, keď si prídeš zahrať!