Tieto životopisy sú spracované podľa čiastočne fiktívnej udalosti.

Život sv. Arnolda Janssena

Svätý Arnold Janssen, hoci sa to na prvý pohľad nezdá, mal pestrý život. Počas detstva si často rád čítaval Bibliu. Raz, keď sa hral vonku na lúke pri lese, mu vyplašená srnka spôsobila strach, ba priam až HRÔZU, a tak sa potkol o sliepku potulujúcu sa okolo. Pritom povedal prvé a posledné neslušné slovné spojenie v živote: “SOM VITAL O ATOM“. Vytkol si svoj ľavý členok a 2 týždne kvôli tejto nešťastnej náhode musel ostať doma. Raz počas svojho obľúbeného čítania Biblie a jedení THE CHIPSOV narazil na 13. kapitolu 1.listu apoštola Pavla CORINŤANOM, v ktorej si prečítal o láske, a tak sa rozhodol stať sa misionárom. To ho tak podnietilo, že založil vlastnú rehoľu – Spoločnosť Božieho slova a 8.septembra 1875 položil prvý SHOOTER pri stavaní, resp. rekonštruovaní svojho misijného domu. Neskôr, počas hľadania nových misionárov pre uskutočnenie svojej myšlienky, sa stretáva so sv. Jozefom Freinademetzom a prvé slová pri stretnutí sú: “TY SI GDOOO?!” a tieto slová presvedčili sv. Jozefa Freinademetza stať sa takisto misionárom.

Život sv. Jozefa Freinademetza

Život svätého Jozefa Freinademetza sa začal v pohorí Dolomitov na území Južného Tirolska v dedinke Oies. Dnes je tento kraj nazvaný HROZNY kvôli viniču, ktorý je v tejto oblasti veľmi častý. Sv. Jozef sa zvykol často túlať po horách okolo svojej dedinky tak, ako aj viacero kráv aj býkov. Pri pohľade na tieto býky zbadal nezvyčajný nápis na chrbte jedného z nich: “Gdo Misionárom Ostane”. Vtedy mu skrsla prvá myšlienka na misijnú činnosť a býky nazval “GMA BULLS“. Po čase sa stal jeho misijným poslaním ďaleký východ, teda Čína, a už dlho sa tešil na svojich nových spolupracovníkov VYCHOD-NA-AROV. Keď sa plavil, po ceste do Číny jeho loď narazila na zvláštne tvory pripomínajúce korytnačky nazvané NINJA TROTLS, a preto sa plavba natiahla na 2 týždne. Po príchode do Číny spoznal Číňanov a zistil, že sú to celkom POHOĎÁCI. Naučil ich variť aj svoju netradičnú JAJEŠNICU, ktorá je nazvaná podľa našej praženice.

Životy týchto dvoch svätcov sa pretli iba párkrát, no teraz nastal čas, kedy sa opäť pretnú, a to pri florbale, kedy sa každý z ich životopisov zhmotní do 6 tímov a ich konferencie zabojujú v najprestížnejšom zápase ALL-STAR o víťaza. O tom, kto zo životopisov sa zúčastní na tomto jedinečnom stretnutí, rozhodujete jedine VY. Hlasujte teda v hlasovaní na stránke a pošlite svojich obľúbených hráčov do tohto stretnutia! IBA do stredy 27. novembra!

Príďte povzbudiť 2. decembra o 20:30 svoje hviezdy pod jedinečné svetelné efekty do arény Svetového centra florbalovej ligy UPeCe do Veľkej sály. Zažite zimomriavky, emócie, súťaž zručností a celý zápas na vlastné oči. UŽ ČOSKORO…