Yosemitský národný park sa nachádza na západnom pobreží Spojených štátov v štáte Kalifornia. Jeho oficiálny vznik je datovaný do roku 1890, ale ústnymi tradíciami sú zaň považované už druhohory počas obdobia žuly, kedy vtedajší domorodí obyvatelia (už vtedy bola táto časť Zeme obývaná podľa najnovších nálezov skamenelín) chodili do lesa na drevo.

Toto drevo nebolo špeciálne, keďže sa oň Phalmovia (tak sa tí domorodci volali) starali. Rozprávali sa so stromami, objímali ich a občas si s nimi aj zašportovali. V súčasnosti kvôli dlhému spolunažívaniu s ľuďmi vyrastajú až do niekoľko tisícmetrovej výšky. Tento fenomén je spôsobený tým, že čím dlhšie sa zbližovali ľudia so stromami, tým viac sa s nimi objímali a preto potrebovali byť stromy silnejšie a vyššie, aby ľudí/Phalmov udržali.

V súčasnosti sa tieto stromy nazývajú sekvoje a sú považované za najvyššie stromy sveta. Hoci dnešní ľudia sa s nimi až v takej veľkej miere ako Phalmovia nerozprávajú, tradíciu objímania a športovania si zachovali. Sekvoje totiž zhadzujú (špeciálne pomenovanie pre odpadávanie dreva u sekvojí) každoročne drevo pre ľudí, z ktorého sa robia pingpongové rakety s najkvalitnejšími vlastnosťami, a tak ich môžu ľudia objímať svojimi rukami a športovať s nimi súčasne. Kvôli finančnej kríze sa však veľmi veľa týchto najkvalitnejších rakiet zničilo a zostalo ich len pár, ktoré sú uložené v bratislavskom UPeCe pre pingpongový turnaj, ktorý sa uskutoční 16.11.2013 od 8:30 vo Veľkej sále. Príďte si aj Vy vyskúšať drevo sekvojí a poraziť s nimi aj tých najzdatnejších súperov.Info a prihlasovanie.