Čo ponúkame?

Duchovné naplnenie
Naše centrum je v prvom rade pastoračným centrom a preto najdôležitejšou zložkou z pestrej palety aktivít sú aktivity duchovné. Každý deň sa slúži v kaplnke alebo Veľkej sále svätá omša (okrem soboty – vtedy môžete prísť na gréckokatolícku liturgiu). Od pondelka do piatku môžete využiť prítomnosť kňaza a pristúpiť k svätej spovedi. Na tú je najlepšie sa dopredu zapísať na jeden z papierikov, ktorý nájdete oproti recepcii. Okrem toho môžete kedykoľvek prísť na osobnú modlitbu do kaplnky, tá je otvorená stále.

Pingpong a kalčeto
Už dlhé roky ponúkame možnosť využiť Veľkú sálu aj na športové aktivity. Ak práve v sále nie je nejaká akcia či omša, alebo neprebieha príprava na túto akciu (ich rozpis možno nájsť na našich stránkach), môže si tam hocikto zahrať pingpong (k dispozícii je 6 stolov) alebo kalčeto (stolný futbal – 5 stolov). Upozorňujeme však, že hrať pingpong a kalčeto možno len v obuvi, ktorá nemá čiernu alebo inú tmavú podrážku, ktorá môže robiť šmuhy. Stolnotenisovú raketu alebo kalčetovú loptičku dostanete na recepcii UPeCe výmenou za preukaz ISIC, pingpongová loptička vám bude vydaná za zálohu 0,50 €.

Florbal
Okrem pingpongu a kalčeta je obľúbeným športom, florbal. Florbalové hokejky si môžete požičať na recepcii výmenou za ISIC, takisto aj florbalovú loptičku (so zálohou 1 euro). V utorok sa hráva UFL (Univerzitná florbalová liga), kde je potrebné sa zaregistrovať na začiatku akademického roka a v piatky po 22:00 sú v telocvični tradičné športy. Vo Veľkej sále už nie je možné hrať florbal.

Bedminton
Novinka v Mlynskej doline! V sále Univerzitného Pastoračného Centra sú k dispozícii 4 bedmintonové profesionálne hracie plochy. Pre viac info Bedminton v UPeCe

Klavír
V UPeCe sa nachádzajú 3 klavíre: v Hudobke, Spodnej miestnosti a vo Veľke sále. Kľúče od spomínaných miestností sa dajú požičať na recepcii výmenou za preukaz ISIC (ak nie je miestnosť obsadená za iným účelom). Kľúč od klavíra, ktorý je vo Veľkej sále, sa tiež vydáva na recepcii – za preukaz ISIC. Ak sú všetky klavíre obsadené a príde ďalší zájemca o klavír, vystrieda tých, ktorí si hrajú dlhšie ako hodinu. Všetky tri klavíre sú naladené, za hodinu sa berie príspevok 0,50€.

Libresso a kuchynka
Počas chladných  jesenných večerov si iste radi zohrejete telo i dušu pri teplom čaji v kruhu priateľov. Čaj vás vyjde symbolických 10 centov, ktoré môžete vhodiť do pokladničky UPeCe umiestnenej v Libresse na kuchynskom pulte. Okrem toho je možnosť spraviť si kávu za odporúčaný príspevok 50 centov (resp. 70 centov s mliekom) alebo čokoládu (1 euro). V horúcich dňoch dobre padne zase čapovaná kofola alebo hroznovka za odporúčaný príspevok 10 centov/dcl, ktoré môžete vhodiť do pokladničky nad výčapom. Nachádza sa tu tiež elektrický sporák, mikrovlnka a potrebné kuchynské náčinie, aby ste si pripravili niečo pod zub. Použitý riad sa patrí umyť a odložiť na svoje miesto (5S = sluší sa svoje si spratať).

Študovňa
Nad Libressom a recepciou sa nachádza študovňa, v ktorej sú podobne ako v Libresse stoly a stoličky. Je tu ale navyše možnosť pripojiť sa na internet. Ethernetový kábel si prineste vlastný alebo si ho môžete požičať na recepcii výmenou za preukaz ISIC.

Spoločenské hry
V ponuke je aj pomerne široký sortiment spoločenských hier, ukrývajúci sa na recepcii. Každá hra sa vydáva za preukaz ISIC.

Tak teda vitajte v UPeCe! Dúfame, že u nás prežijete nie jednu peknú chvíľu a svojou prítomnosťou obohatíte rodinnú atmosféru tohto požehnaného miesta.