Tímy

UPeCe Ti dáva priestor na celkový rozvoj Tvojej osobnosti. Pridaj sa k činnosti ostatných dobrovoľníkov v našich tímoch, radi Ťa privítame.


Pohyb


Tanečný tím

Vedúci:

Karolína Rochovská
Kontakt: Facebook
Stretko: každý pondelok 20:15 vo veľkej sále

Sú pohyb a tanec tvojou vášňou? V tom prípade je tanečný tím pre teba ako stvorený! Vôbec nevadí či si tanečník alebo sa len učíš základné kroky, ak máš chuť rozhýbať svoje telo v rytme hudby, u nás ťa všetko naučíme od základov. Každý týždeň tancujeme iný žáner od spoločenských tancov až po ľudovky. Môžeš nás stretnúť aj na UPeCe akciách, ako napríklad Ondrejská ľudová veselica či Majáles.


Športový tím

Vedúci:

Andrej Beskydiar
Kontakt: Facebook
Stretko: každý utorok a piatok po sv.omši vo Veľkej Sále a v telocvični na Šturáku

Sme skupina ľudí, ktorí máme radi organizovanie turnajov a hlavne máme radi šport. Ak aj nemáš rád šport, ale máš rád pomáhanie pri športových aktivitách, ako napr. vybavovanie a organizovanie vecí, hľadáme práve teba. K šporťákom môže totižto patriť hocikto! Pri týchto všetkých veciach, avšak, nezabúdame na poslanie nášho tímu v UPeCe, a to organizovanie turnajov, ako volejbal, pingpong, kalčeto a florbal. Staráme sa o športové náčinie v UPeCe a umožňujeme ľuďom športovať v UPeCe.

Neváhaj prísť a neboj sa vkročiť do UPeCe. Ak príjdeš a okúsiš UPeCe, nič nestratíš, môžeš len získať.


Turistický tím

Vedúci:

Martin Horváth
Kontakt: Facebook
Stretko:

 


Zručnosti


Gastro tím

Vedúci:

Juraj Kováč
Kontakt: Facebook
Stretko:

Čauko, moje meno je Juraj a tento rok som vedúci nášho Gastro tímu. Pri slove gastro ti asi hneď napadne koopa varenia. Á, v tom sa nemýliš. No našou súčasťou je aj budovanie priateľstiev a trávenie voľného času, ktorý si spestríme spoločenskými hrami či vymieňaním receptov. 😊 Mnohí majú z gastra občas strach: „Varenie mi až tak nejde.“ „Čo by som v takom tíme robil?“ Ale to sa jednoducho môže zmeniť na: „V gastro tíme by sa moje kulinárske schopnosti mohli zlepšiť.“ či „Môžem im aspoň pomôcť s krájaním a miešaním. To je veľká vec!“ A tým sa dostávame k celej podstate – v našom tíme je vítaný každý, kto aspoň trošku túži a chce. A my ho privítame s otvorenou náručou. Na svojich ľudí v gastro tíme som veľmi hrdý a vždy sa teším, keď s nimi môžem tráviť čas. Príď aj Ty medzi nás a zapoj sa do, občas náročnejšej, ale o to napĺňajúcejšej služby. Medzi akcie, na ktorých gastro varí patrí: Veni Sancte, Ondrejská ľudová veselica, 3DA – Trojdňová adorácia, Reprezentačný ples, Majáles, rôzne podujatia a Te Deum, ktorým sa všetko zavŕši. To, že gastro tím varí na nejakej akcii neznamená, že sa jej jeho členovia nemôžu zúčastniť. No sem-tam sa povinnosti prekrývajú s programom. Ale vždy sa nejak postriedame. 😊 Príď aj Ty a staň sa súčasťou nášho Gastra!


Aranžérsky tím

Vedúci:

Nicol Ivanová
Kontakt: Facebook
Sociálne siete: IG: @upece_aranzeri
Stretko: utorky o 21:00 v Novej sále

Do aranžérskeho tímu patria všetky kreatívne duše a ochotné srdcia. Takže ak vieš kresliť, strihať, maľovať, vyrábať, máš rád/a kvety, alebo chceš priložiť ruku k dielu a byť nápomocný/á, keď je to treba, tento tím je pre Teba:) Pripravujeme výzdobu na akcie ako sú Veni Sancte, TeDeum, Majáles, OĽV, Reprezentačný ples. Medzi naše hlavné úlohy patrí každoročná výroba adventných vencov, aranžovanie kvetov na liturgiu a skrášľovanie nášho UPeCe podľa aktuálneho ročného obdobia. Taktiež sa stretávame na stretkách, kde okrem výroby výzdoby utužujeme kolektív, môžeme zažívať silu spoločenstva a prežívať pekný spoločný čas.
Ak máš záujem, neváhaj a príď medzi nás. Už sa na teba tešíme.


Technický tím

Veduci:

Jakub Dolný
Kontakt: Facebook
Stretko:

A bolo svetlo… a bol aj zvuk! A ešte predtým sa dalo dokopy zopár šikovných a skvelých ľudí a natiahli káble, rozvešali svetlá, nastavili mikrofóny a všetko to pekne funguje. Neboj sa opýtať, ak si zvedavý ako sa čo zapája a kto je za tým všetkým. Alebo ťa zaujíma práca s technikou a jej údržba? Príď sa k nám presvedčiť, že to všetko okolo zvuku, svetiel a techniky nie je až také strašidelné. Zistíš aj to, že vôbec nemusíš študovať techniku aby si mohol byť v Technickom tíme. Ak máš s niečím podobným už skúsenosti, môžeme spojiť sily a posunúť aj touto službou UPeCe vpred.


Počítačový tím

Vedúci:

Jano Václavík (Vasil)
Kontakt: Facebook

Už roky ma ľudia volajú Vasil, tak sa už tak predstavujem. Pretože ma kedysi zaujímali počítače, išiel som študovať informatiku. A kedže ma aj napriek škole neprestali baviť, venujem sa im doteraz – popri práci aj v UPeCe. Mám na starosti tím ľudí, ktorí sa starajú o počítače, servery, infraštruktúru a v podstate všetko, čo súvisí v UPeCe s internetom a s UPeCe na internete. Sme dostatočne leniví na to, aby sme robili veci iba zložito a preto nás baví veci si uľahčovať a zlepšovať. Ak ti je IT blízke a máš záujem využiť v UPeCe svoje skúsenosti, pomôcť nám budovať dobré veci a rozvíjať aj túto časť UPeCe, prípadne by si chcel nabrať nové skúsenosti a prax, ozvi sa nám. Šikovní a perspektívni ľudia sa nám určite hodia, no platíme len vatikánskou menou. Ak nemáš záujem o náš tím, ale máš pre nás nejaký dobrý IT nápad, alebo máš problém s niečím počítačovým v UPeCe, aj vtedy nám napíš. Určite spravíš iba dobre a zároveň pomôžeš nám, sebe a aj ostatným. Veď všetko, čo robíme, je pre UPeCe a hlavne pre ľudí v ňom.


Web tím

Vedúci:

Katarína Valová
Kontakt: Facebook
Stretko: každú stredu o 21:00 v Počítačovni

Ahoj :) Sme malý tím, ktorý sa snaží posúvať tento náš web k lepšiemu. Momentálne pracujeme na redesign-e  aktuálneho webu. Spolu s grafickými vylepšeniami si vytyčujeme za cieľ predstaviť UPeCe a jeho možnosti ľudom, ktorí ho nepoznajú. Ak Ťa zaujíma tvorba webových stránok a máš chuť priložiť ruku k dielu si viac než vítaný. Ak si hovoríš, že nemáš dostatočné skúsenosti, my Ti hovoríme, že to nevadí ;) Radi si navzájom pomôžeme získať potrebné zručnosti. Tešíme sa na Teba!


Baristický tím

Vedúci:

Marek Opočenský
Kontakt: Facebook
Stretko: Pondeloky 20:15 v Tímovke

 

 


Kultúra


Divadelný tím

Vedúci:

Anna Škubová
Kontakt: Facebook
Stretko: každý utorok o 18:00 v Melej sále

Shakespeare povedal, že celý svet je divadlo. Ak je divadlo súčasťou tvojho sveta, príď k nám, do divadla Christoffer. Už podľa názvu môžeš tušiť, že nie sme hocijakí ochotníci. Podľa Kristovho vzoru sa snažíme myslieť nie len na seba ale aj na iných, a dávať im to, čo máme – naše talenty a skrze ne radosť, zážitok, smiech či inšpiráciu. Ak kdesi hlboko v Tebe drieme umelecká duša a máš nenaplnené divadelné ambície, alebo Ťa len skrátka baví baviť iných, príď k nám. Potrebujeme Ťa a veríme, že Ti máme čo ponúknuť. Zažiješ s nami mnoho zábavných stretiek, počas ktorých skúšame nie len nové inscenácie, ale aj odolnosť našich bránic. ‚Zahviezdiť‘ v UPeCe môžeš aj na Ondrejskej ľudovej veselici či Majálese, na ktorých naše divadlo pravidelne vystupuje. Ak Ťa žiara reflektorov príliš neláka, nič sa nedeje, u nás sa môžeš realizovať aj ako režisér, dramaturg, scenárista či kostymér, je to len na Tebe. Nehanbi sa a príď na konkurz!


Hudobnícky a spevácky tím

 

Vedúci:

Katka Gasperová
Kontakt: Facebook
Stretko (nácvik): Po: 17:45 – 19:00 v Katechetickej

Ut – Pi: 18:45 – 20:00 v Katechetickej

Ne: 8:35 – 10:00 vo Veľkej sále

Ahoj!
Keď sa v UPeCe spieva a hrá, sme tam. Sme UPeCe zbor a svojimi talentami doprevádzame takmer každú sv. omšu. Budujeme priateľstvá na nácvikoch ale aj mimo nich na rôznych akciách. Ak hráš na hudobný nástroj alebo rád spievaš tak ťa vrelo privítame. Sme presne to miesto, kde môžeš svoj dar naplno rozvíjať. Nemusíš byť profesionál, stačí ti chuť a odhodlanie posúvať sa ďalej. Ak by si mal otázky, určite si ma zastav alebo skoč na recepciu a oni ťa ku nám nasmerujú. Teším sa na teba, tvoj talent a spolu so mnou aj neskutoční ľudia v tomto tíme.

4life mission tím

Vedúci:

Lucka Kresanová
Kontakt: iniciativa4life@gmail.com
Web: www.4life.sk | www.run-4life.com | duchovná adopcia
Sociálne siete: FB: 4life.sk | IG: 4life_mission
Stretko: pondelky o 20:15 v Katechetickej

4life mission tím UPeCe vznikol s myšlienkou šíriť hodnoty ľudského života medzi študentami v UPeCe, na internáte, ale aj mimo neho. Venujeme sa bioetike a ochrane života od počatia až po prirodzenú smrť.

Počas tohto akademického roka (2023/2024) organizujeme cyklus prednášok a diskusií s názvom Bioetické večery v UPeCe, počas ktorých nám naši hostia z oblasti medicíny, bioetiky, morálnej teológie a iných príbuzných vied približujú svoje poznatky a skúsenosti a zároveň odpovedajú na otázky z publika. Prednášky a diskusie z tohto semestra nájdete aj vo forme videozáznamu na YouTube kanáli UPeCe Bratislava.

Takisto úzko spolupracujeme s Fórom života a zapájame sa so kampaní Sviečka za nenarodené deti (prelom októbra/novembra) a Dňa počatého dieťaťa (25. marec), kedy rozdávame biele stužky – symbol nevinnosti nenarodených detí.

Pred pandémiou náš tím dokonca organizoval tzv. Počatiny – oslavu každého ľudského života, ktorá sa konala vo vestibule Šturáku, počas ktorej okoloidúci študenti dostávali muffiny s bielymi stužkami a mohli si vypočuť hudbu a tiež sa s nami porozprávať o hodnote života. Už niekoľkokrát sa členovia alebo priaznivci nášho tímu zúčastnili aj národného behu Devín – Bratislava a bežali v tričkách s logom na chrbte ,,Bežíš od štartu žiješ od počatia“ a stali sa tak ,,živou reklamou života“ medzi bežcami.

Okrem týchto aktivít sa zapájame aj do duchovnej služby za nenarodené deti. Raz do mesiaca sprostredkujeme v kaplnke UPeCe možnosť zložiť sľub duchovnej adopcie s požehnaním kňaza. Viac informácií k duchovnej adopcii nájdete tu.

A popri tomto všetkom nezabúdame na budovanie dobrých vzťahov a nášho spoločenstva.

Pozývame ťa pridať sa k nám a vykročiť do misie, v ktorej neraz ide o život, no ktorá však stojí zato!

 


Intelekt


Grantovo-eventový tím “Granko”

Vedúci:

Krištof Kuniak
Kontakt: Facebook
Sociálne siete: IG: @granko_upece
Stretko: každý utorok o 18:00 v Tímovke

Ak sa pridáš k nám, budeš patriť do tímu, v ktorom získaš hlavne skúsenosti s tímovou spoluprácou, naučíš sa mnoho nových vecí, ale tiež sa môžeš zlepšiť v tom, v čom si už teraz dobrý a čo ťa baví. UPeCe je skvelým miestom, my však v Grantovom tíme veríme, že môže byť ešte lepším. Preto sa snažíme nášmu centru pomáhať získavaním materiálnych prostriedkov a organizujeme veľké akcie (Ondrejská ľudová veselica, Majáles…), ktoré sú každým rokom kvalitnejšie. Naše stretká sú veľké brainstormingy, počas ktorých ani jeden nápad nezametieme pod koberec. Ak ti témy ako fundraising, organizovanie veľkých akcií alebo zbieranie nápadov pre zlepšovanie UPeCe prídu cudzie, ničoho sa neboj, do všetkého sa ľahko dostaneš a uvidíš ako to v „zákulisí“ UPeCe funguje. V našom tíme, ktorý je skutočne rozmanitý, určite nájdeš aj ty svoje miesto a navzájom sa posunieme ďalej.


Promo tím

Vedúci:

Zuzka Meščanová
Kontakt: Facebook
Stretko:

Robíme malé veci s veľkým nasadením a veľké veci s ešte väčšou vierou. Sme tím kreatívcov, grafikov, redaktorov, fotografov a kameramanov v jednom. Ak si podobne tvorivý a túžiš sa niekde angažovať, neostávaj so svojím talentom zatvorený v izbe na intráku a príď ho využiť k nám. Daj spolu s nami vedieť celému svetu o tom, čo sa deje v UPeCe. Kontaktuj nás cez sociálne siete UPeCe alebo osobne v centre, takmer neustále tam nájdeš niekoho od nás, stačí sa ozvať.

 


Spoločenstvo / Duchovno


Tútori

Vedúci:

Samuel Adam
Kontakt: Facebook

Tútorský tím, alebo jednoducho tútori sa snažia z UPeCe-čka urobiť miesto, kde sa každý cíti vítaný, takže áno, aj Ty. :) Spoločnými silami sa snažíme nájsť každému novému človeku ten správny tím, kam by zapadol a cítil by sa tam užitočne, spokojne a hlavne ako doma. Tiež sa snažíme prísť s novými nápadmi ako spraviť z UPeCe čo najatraktívnejšie miesto pre každého a preto organizujeme aj rôzne akcie, kde sa ľudia medzi sebou zoznamujú, spoznávajú a kde je naozaj príjemná atmosféra.
V prípade, že aj ty sám sa cítiš ako správny sprievodca životom v UPeCe, alebo poznáš niekoho, kto by ním mohol byť, nenechávaj si to pre sebe, ale oznám to práve nášmu tímu. Budeme sa na teba tešiť.


Detské katechézy (DeKa)

  Vedúci:

Tatiana Domonkošová
Kontakt: Facebook
      Instagram: @deka_upece
  Stretko: v nedeľu o 9:00 v Librese alebo Tímovke

Poslaním tohto tímu je prostredníctvom hravých, kreatívnych, zábavných a všakovakých iných aktivít prinášať deťom evanjelium a základy našej kresťanskej viery. Tak ak máš rád deti, chceš svoje dary obetovať tým najmenším a túžiš si nájsť priateľov azda aj na celý život, pridaj sa k nám.  Stretávame flexibilne počas týždňa a v nedeľu nás už od 9:00 nájdeš v Libresse. Ver mi, veeeľmi sa ti potešíme. Vďaka DeKe budeš mať vždy usmievavú nedeľu.


Chválový tím

Vedúci:

Terezka Zoričáková (Keka)
Kontakt: FB stránka tímu
Stretko: Každú stredu o 18:00 v Hudobke alebo Počítačovni

 

Ak je tvojou túžbou preniknúť viac do modlitby chvál, a byť súčasťou príjemného spoločenstva, ktoré chce spoločne rásť a formovať sa práve v tejto modlitbe, náš tím je pre teba to správne miesto. Stretávame sa na stretkách, každý utorok, kde sa spoločne formujeme, zdieľame a povzbudzujeme vo viere. Potom slúžime na verejných chválach, ktoré bývajú každý druhý pondelok, kde hráme, spievame, modlíme sa a máme slovo (povzbudenia, vyučovania). Taktiež pripravujeme ranné chvály (Liturgia hodín), ktoré bývavajú každý utorok o 6:30. Tvoríme živé a otvorené modlitbové spoločenstvo Univerzitného Pastoračného Centra, do ktorého môžeš kedykoľvek vstúpiť.  Ak máš akékoľvek otázky, prosím napíš mi.


3DA tím

Vedúci:

Eliška Beniaková
Kontakt: Facebook
Stretko: v stredu o 21:00 v Tímovke

3DA znamená Trojdňová adorácia. Je to čas stretnutia a vytvorenia si lepšieho vzťahu s Pánom, čas zastavenia sa a objavenia pokoja v duši, čas počúvania svojho srdca, ktoré často prekričia rušivé podnety z okolia. 3DA sa snaží priviesť Ťa čo najbližšie k Pánovi, aby sa dotkol Tvojho srdca a mohol si si oddýchnuť v jeho objatí.
V 3DA tíme túto duchovnú obnovu pripravujeme každý semester. Vždy sa nesie v duchu nejakej aktuálnej myšlienky, ktorou väčšina mladých ľudí žije alebo ju rieši. Nezáleží na tom, či si prvák, alebo piatak, či vieš spievať, alebo nie. Nemusíš mať žiadne super schopnosti. Postačí len chcieť, byť tu pre druhých, rozdávať radosť navôkol úsmevom, objatím a v neposlednom rade prípravou Trojdňovej adorácie. Tá obsahuje rozličné úlohy, preto je každý člen tímu potrebný. Ak chceš prežiť rok plný pekných chvíľ so skvelými ľuďmi a pomôcť pripraviť hlboký duchovný zážitok pre druhých, tak čakáme na Teba.


Modlitebný tím

 

Vedúci:

Daniel Belan
Kontakt: Facebook
Stretko: štvrtok o 18:00 v Mikrogalérii + ruženec o 19:30 v kaplnke
Online modlitebná krabička: https://docs.google.com/forms/d/1TfF0hYU9MZ4g2hv93orUQPb6XwRiJOrugSYeRdQaOBc/edit

„Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to do môjho Otca, ktorý je na nebesiach. Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ (Mt 18, 19-20)

Tieto slová z Evanjelia podľa Matúša sú naším základným mottom. Chceme sa spolu zhromaždiť a byť s Pánom, predkladať Mu naše prosby, vďaky a chvály, najmä za tých, ktorí nás poprosia o modlitbu. Najčastejšie je tak možné urobiť v kaplnke, kde máme krabičku, do ktorej nám môžeš napísať svoj úmysel modlitby. Okrem toho sme počas pandémie spustili aj online modlitebnú krabičku, ku ktorej link nájdete vyššie, alebo aj osobne v UPeCe. Okrem toho sa modlíme za naše UPeCe, aby dostalo od Pána potrebné milosti a dary. Na našej nástenke môžeš nájsť novénový kalendár so sviatkami niektorých zo svätých, a tak sa môžeš spolu s Cirkvou pripraviť na slávenie ich spomienky a vyprosiť si potrebné milosti. Ďalšou našou službou sú slovká, ktoré sú k dispozícii v kaplnke. Nájdeš medzi nimi citáty zo Svätého Písma ale aj výroky rôznych svätcov a laikov. V našom tíme môžeš zažiť spoločenstvo, zdieľať sa so svojimi duchovnými, ale aj osobnými zážitkami a budeme veľmi radi, keď sa ku nám pridáš.


Misijný tím

Vedúci:

Andrej Kuchár
Kontakt: Facebook
Sociálne siete: IG: @misijnytim_upece
Web:   misie.upc.uniba.sk
Stretko: v pondelok o 21:00 v Malej sále

Poslaním každého misionára je ísť, ohlasovať a s láskou slúžiť všade tam, kam ho pošlú (Mk 16,15). Preto je úlohou misijného tímu vytvoriť spoločenstvo, v ktorom sa budeme navzájom budovať a posúvať ďalej na ceste za cieľom byť človekom ochotným deliť sa s darmi, ktoré dostal (a verte mi, každý z vás má čo ponúknuť – ak vy neviete, čo by to mohlo byť, my určite niečo nájdeme :)).
Nie vždy je to ľahké, ale ovocie, ktoré to prináša, určite stojí za to!! Veď nie nadarmo je najčastejším dojmom z misií pocit, že sme dostali omnoho viac ako sme sami dali.

Z našich aktivít počas roka chodíme na jednodňové misie do Plaveckého Štvrtku. Pečieme muffiny a iné dobroty, kúpou ktorých sú podporené naše misie a napokon samotné misie počas letných prázdnin na Slovensku a v Rumunsku.
Pozývame ťa, aby si sa stal súčasťou niečoho veľkého :)! Čakáme na TEBA!


Liturgický tím (miništranti a kostolníčky)

Vedúci:

Peter Kožuch
Kontakt: Facebook

Samotný liturgický tím vlastne ani nie je tím, je to služba. Úlohou kostolníkov/kostolníčok je pripravovať sväté omše tak, aby bolo všetko pripravené dobre a načas. Sme vždy prvou osobou, s ktorou sa kňaz stretá a vždy, keď treba pomôcť, sme tu :). Príprava omší začína približne polhodinu pred svätou omšou a nie je to nič zložité, všetkému ťa zaučíme :) Ak chceš aj Ty byť „na dotyk“ od oltára, príď kedykoľvek pred svätou omšou do sakristie a dozvieš sa viac. Druhou časťou tímu sú miništranti, ktorí posluhujú pri Pánovom oltári, aj pri udeľovaní sviatosti, či posväcovaní izieb. Ak chceš patriť k tým, čo sú v „centre diania“, pridaj sa k nám a pomôž nám s touto krásnou službou. Ak to nevieš, nevadí, hľadáme práve Teba! :) Príď kedykoľvek pred svätou omšou a pridaj sa k nám!