Tímy

UPeCe Ti dáva priestor na celkový rozvoj Tvojej osobnosti. Pridaj sa k činnosti ostatných dobrovoľníkov v našich tímoch, radi Ťa privítame.


Pohyb


Športový tím

Vedúci:

Jozef Gasper
(veduci-sport@upc.uniba.sk)
Kontakt: sport@upc.uniba.sk
UFL: sportovci@gmail.com
Web: sport.upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 21:00 v Kufrovke

Sme skupina ľudí, ktorí máme radi organizovanie turnajov a hlavne máme radi šport. Ak aj nemáš rád šport, ale máš rád pomáhanie pri športových aktivitách, ako napr. vybavovanie a organizovanie vecí, hľadáme práve teba. K šporťákom môže totižto patriť hocikto!
Pri týchto všetkých veciach, avšak, nezabúdame na poslanie nášho tímu v UPeCe, a to organizovanie turnajov, ako volejbal, pingpong, kalčeto a florbal. Staráme sa o športové náčinie v UPeCe a umožňujeme ľuďom športovať v UPeCe, a to prostredníctvom UFL (UPeCe florbalovej ligy), ktorá sa koná pravidelne každý týždeň v utorok o 22:00 v telocvični nad UPeCe a piatkových športov o 22:00.
Neváhaj prísť a neboj sa vkročiť do UPeCe. Ak príjdeš a okúsiš UPeCe, nič nestratíš, môžeš len získať. Čakám ťa na stretku, kde sa na teba tešíme a radi ťa prijmeme medzi seba.


Zručnosti


Gastro tím

Vedúci:

Saška Glosová
(veduci-gastro@upc.uniba.sk)
Kontakt: gastro@upc.uniba.sk
Stretko:

Ahoj, rada by som Ti predstavila náš Gastro.  V ktorom vždy nájdeš vnútorné naplnenie. Ako aj znie jeho motto. Nuž čo ti o ňom povedať, naplnenia tu veru u nás v tíme nájdeš mnoho, lebo ako správni Gastráči varievame na všemožných akciách. Kde len asi začať, najlepšie na začiatku a to práve na Veni Sancte, cez Reprezentačný ples UPeCe, Majáles či rôzne športové akcie až po Te Deum. A to nesmiem zabudnúť na tú top Ondrejskú ľudovú veselicu, kde nie len varíme ale i sa zabavíme.  Spolu sa snažíme, aby sme na týchto akciách naplnili hladné brušká všetkých hladošov aj nás samých . Ale neboj sa nie je to len o varení ale aj spoločenstve skvelých ľudí, ktorí tento tím tvoria. Sú to kreatívni ľudkovia, ktorí sú veselí a správne naladení. Pokiaľ by si aj prišiel, ale trápiš sa, že Tvoje kuchárske umenie skončilo praženicou či ohriatím párok, zahoď svoje obavy a príď. Veľa vecí sa naučíš a verím, že sa obohatíš nielen o Gastro skúsenosti ale aj o úžasných ľudí. Volám sa Saška a tento rok budem viesť Gastro tím a veľmi sa teším na naše každé stretnutie.


Aranžérsky tím

Vedúci:

Karolína Dikošová
(veduci-aranzersky@upc.uniba.sk)
Kontakt: aranzersky@upc.uniba.sk
Stretko: utorky o 18:30 v Božolé

Ak chceš prispieť svojimi nápadmi, či priložiť ruku k dielu a byť nápomocný/á, pridaj sa k nám. Hovoríme si kvetinky a v rámci našich stretiek pripravujeme výzdobu na rôzne akcie a udalosti, ako sú Veni Sancte, Ondrejská ľudová veselica, Reprezentačný ples, Majáles či Te Deum. Začiatkom adventu vyrábame adventné vence a okrem toho aranžujeme kvety na liturgiu, či skrášľujeme priestory UPeCe podľa aktuálneho ročného obdobia. Súčasťou nášho tímu sú nie len dievčatá, ale i chlapci. Ak máš záujem, neváhaj a príď medzi nás. Už sa na teba tešíme.


Technický tím

Veduci:

Ján Šefčík
(veduci-zvukari@upc.uniba.sk)
Stretko: každý utorok o 20:00 v Tímovke

A bolo svetlo… a bol aj zvuk! A ešte predtým sa dalo dokopy zopár šikovných a skvelých ľudí a natiahli káble, rozvešali svetlá, nastavili mikrofóny a všetko to pekne funguje. Neboj sa opýtať, ak si zvedavý ako sa čo zapája a kto je za tým všetkým. Alebo ťa zaujíma práca s technikou a jej údržba? Príď sa k nám presvedčiť, že to všetko okolo zvuku, svetiel a techniky nie je až také strašidelné. Zistíš aj to, že vôbec nemusíš študovať techniku aby si mohol byť v Technickom tíme. Ak máš s niečím podobným už skúsenosti, môžeme spojiť sily a posunúť aj touto službou UPeCe vpred.

 


Počítačový tím

Vedúci:

Jano Václavík
(veduci-pocitacovy@upc.uniba.sk)
Kontakt: admin@upc.uniba.sk

Už roky ma ľudia volajú Vasil, tak sa už tak predstavujem. Pretože ma kedysi zaujímali počítače, išiel som študovať informatiku. A kedže ma aj napriek škole neprestali baviť, venujem sa im doteraz – popri práci aj v UPeCe. Mám na starosti tím ľudí, ktorí sa starajú o počítače, servery, infraštruktúru a v podstate všetko, čo súvisí v UPeCe s internetom a s UPeCe na internete. Sme dostatočne leniví na to, aby sme robili veci iba zložito a preto nás baví veci si uľahčovať a zlepšovať. Ak ti je IT blízke a máš záujem využiť v UPeCe svoje skúsenosti, pomôcť nám budovať dobré veci a rozvíjať aj túto časť UPeCe, prípadne by si chcel nabrať nové skúsenosti a prax, ozvi sa nám. Šikovní a perspektívni ľudia sa nám určite hodia, no platíme len vatikánskou menou. Ak nemáš záujem o náš tím, ale máš pre nás nejaký dobrý IT nápad, alebo máš problém s niečím počítačovým v UPeCe, aj vtedy nám napíš. Určite spravíš iba dobre a zároveň pomôžeš nám, sebe a aj ostatným. Veď všetko, čo robíme, je pre UPeCe a hlavne pre ľudí v ňom.


Web tím

Vedúci:

Izabela Dobšovičová
(veduci-webteam@upc.uniba.sk)
Kontakt: webteam@upc.uniba.sk
Stretko: každý utorok o 18:00 v Počítačovni

Ahoj :) Sme malý tím, ktorý sa snaží posúvať tento náš web k lepšiemu. Momentálne pracujeme na redesign-e  aktuálneho webu. Spolu s grafickými vylepšeniami si vytyčujeme za cieľ predstaviť UPeCe a jeho možnosti ľudom, ktorí ho nepoznajú. Ak Ťa zaujíma tvorba webových stránok a máš chuť priložiť ruku k dielu si viac než vítaný. Ak si hovoríš, že nemáš dostatočné skúsenosti, my Ti hovoríme, že to nevadí ;) Radi si navzájom pomôžeme získať potrebné zručnosti. Tešíme sa na Teba!

 


Kultúra


Divadelný tím

Vedúci:

Klára Mária Madunická
(veduci-christoffer@upc.uniba.sk)
Kontakt: christoffer@upc.uniba.sk
Web: www.christoffer.sk
Stretko: každý pondelok o 20:00 v Katechetickej

Shakespeare povedal, že celý svet je divadlo. Ak je divadlo súčasťou tvojho sveta, príď k nám, do divadla Christoffer. Už podľa názvu môžeš tušiť, že nie sme hocijakí ochotníci. Podľa Kristovho vzoru sa snažíme myslieť nie len na seba ale aj na iných, a dávať im to, čo máme – naše talenty a skrze ne radosť, zážitok, smiech či inšpiráciu. Ak kdesi hlboko v Tebe drieme umelecká duša a máš nenaplnené divadelné ambície, alebo Ťa len skrátka baví baviť iných, príď k nám. Potrebujeme Ťa a veríme, že Ti máme čo ponúknuť. Zažiješ s nami mnoho zábavných stretiek, počas ktorých skúšame nie len nové inscenácie, ale aj odolnosť našich bránic. ‚Zahviezdiť‘ v UPeCe môžeš aj na Ondrejskej ľudovej veselici či Majálese, na ktorých naše divadlo pravidelne vystupuje. Ak Ťa žiara reflektorov príliš neláka, nič sa nedeje, u nás sa môžeš realizovať aj ako režisér, dramaturg, scenárista či kostymér, je to len na Tebe. Nehanbi sa a príď na konkurz!


Hudobnícky a spevácky tím

Vedúci:

Ivana Bodnárová
(veduci-zbor@upc.uniba.sk,
veduci-hudobnici@upc.uniba.sk)
Stretko (nácvik): každý pracovný deň 1 a štvrť hodiny pred sv. omšou, v nedeľu o pol deviatej vo Veľkej sále
Ahoj priateľu!
Veľmi sa teším, že si sa rozhodol čítať tieto riadky o zbore UPeCe. Sme skupinka ľudí, ktorá verí,  že „kto spieva dvakrát sa modlí“. Robíme doprovod takmer každej svätej omši v našom centre a niekedy nás pozvú hrať niekde do mesta alebo aj na svadby atď. Samozrejme to nie je vždy len o povinnostiach ale z času na čas sa snažíme vymyslieť si aj rôzne aktivity, ktorými chceme budovať a posilňovať naše priateľstvá. Takže ak rád spievaš alebo hráš na nejakom hudobnom nástroji a chcel by si tento svoj talent alebo zručnosť rozvýjať príď medzi nás. Či už si začiatočník alebo skúsený profík miesto pre teba vždy budeme mať. Ak by si mal nejaké otázky, určite si ma zastav alebo skoč na recepciu za koordinátormi. Veľmi sa na teba teším a spolu so mnou aj kopa úžasných ľudí v tíme.

4life mission tím

Vedúci:

Janka Stenchláková
(veduci-forlife@upc.uniba.sk)
Kontakt: forlife@upc.uniba.sk
Web: 4life.upc.uniba.sk
Stretko: každý pondelok o 20:30 v Katechetickej

Kto sme? Sme zástancami života od počatia po prirodzenú smrť. Naším poslaním je šíriť hodnoty ľudského života medzi študentov ale aj širšiu verejnosť. Je to misia za tých, ktorí sa ešte nevedia brániť, a denno – denne sú v ohrození života – za nenarodené deti. Keďže chceme byť hlasom tých, ktorí ho nemajú pripravujeme rôzne projekty. Jedným z najväčších sú Počatiny, kde pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa vychádzame z UPeCe s bielou stužkou a muffinom v ruke a spoločne oslavujeme, že každý z nás bol počatý. A tak šírime úctu k životu pred narodením. Už niekoľkokrát sme sa zúčastnili národného behu Devín – Bratislava a bežali sme s logom na chrbte ,,Bežíš od štartu žiješ od počatia“. Boli sme tak ,,živou reklamou života“ medzi bežcami. Pripravujeme tiež rôzne prednášky s odborníkmi s pro-life oblasti a spolupracujeme s Fórom života. A popri tomto všetkom nezabúdame na budovanie dobrých vzťahov a nášho spoločenstva.

Ak máš odvahu vykročiť, pre tých ktorí ešte kráčať nemôžu, pozývame Ťa do misie, ktorá stojí zato!

 Intelekt


Grantovo-eventový tím “Granko”

Vedúci:

Mária Kurtová
(veduci-granko@upc.uniba.sk)
Kontakt: granko@upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 19:00 v Tímovke

Ak sa pridáš k nám, budeš patriť do tímu, v ktorom získaš hlavne skúsenosti s tímovou spoluprácou, naučíš sa mnoho nových vecí, ale tiež sa môžeš zlepšiť v tom, v čom si už teraz dobrý a čo ťa baví. UPeCe je skvelým miestom, my však v Grantovom tíme veríme, že môže byť ešte lepším. Preto sa snažíme nášmu centru pomáhať získavaním materiálnych prostriedkov a organizujeme veľké akcie (Ondrejská ľudová veselica, Majáles…), ktoré sú každým rokom kvalitnejšie. Naše stretká sú veľké brainstormingy, počas ktorých ani jeden nápad nezametieme pod koberec. Ak ti témy ako fundraising, organizovanie veľkých akcií alebo zbieranie nápadov pre zlepšovanie UPeCe prídu cudzie, ničoho sa neboj, do všetkého sa ľahko dostaneš a uvidíš ako to v „zákulisí“ UPeCe funguje. V našom tíme, ktorý je skutočne rozmanitý, určite nájdeš aj ty svoje miesto a navzájom sa posunieme ďalej.


Knižničný tím

 

Vedúci:

(veduci-kniznica@upc.uniba.sk)
Kontakt: webteam@upc.uniba.sk
Web: kniznica.upc.uniba.sk
Stretko:

Promo tím

Vedúci:

Tamara Rusnáková
(veduci-promo@upc.uniba.sk)
Kontakt: promo@upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 19:00 v Počítačovni

Robíme malé veci s veľkým nasadením a veľké veci s ešte väčšou vierou. Sme tím kreatívcov, grafikov, redaktorov, fotografov a kameramanov v jednom. Ak si podobne tvorivý a túžiš sa niekde angažovať, neostávaj so svojím talentom zatvorený v izbe na intráku a príď ho využiť k nám. Daj spolu s nami vedieť celému svetu o tom, čo sa deje v UPeCe. Kontaktuj nás cez sociálne siete UPeCe alebo osobne v centre, takmer neustále tam nájdeš niekoho od nás, stačí sa ozvať.


Spoločenstvo / Duchovno


Tútori

Vedúci:

Zuzana Vajduláková

(veduci-tutori@upc.uniba.sk)

Kontakt: tutori@upc.uniba.sk

Tútorský tím, alebo jednoducho tútori sa snažia z UPeCe-čka urobiť miesto, kde sa každý cíti vítaný, takže áno, aj Ty. :) Spoločnými silami sa snažíme nájsť každému novému človeku ten správny tím, kam by zapadol a cítil by sa tam užitočne, spokojne a hlavne ako doma. Tiež sa snažíme prísť s novými nápadmi ako spraviť z UPeCe čo najatraktívnejšie miesto pre každého a preto organizujeme aj rôzne akcie, kde sa ľudia medzi sebou zoznamujú, spoznávajú a kde je naozaj príjemná atmosféra.
V prípade, že aj ty sám sa cítiš ako správny sprievodca životom v UPeCe, alebo poznáš niekoho, kto by ním mohol byť, nenechávaj si to pre sebe, ale oznám to práve nášmu tímu. Budeme sa na teba tešiť.


Detské katechézy (DeKa)

Vedúci:

Mária Orčová
(veduci-deka@upc.uniba.sk)
Stretko: každú stredu o 21:00 v Tímovke

Poslaním tohto tímu je prostredníctvom hravých, kreatívnych, zábavných a všakovakých iných aktivít prinášať deťom evanjelium a základy našej kresťanskej viery. Tak ak máš rád deti, chceš svoje dary obetovať tým najmenším a túžiš si nájsť priateľov azda aj na celý život, pridaj sa k nám.  Stretávame sa každý štvrtok o 19:00 a v nedeľu nás už od 9:00 nájdeš v Libresse. Ver mi, veeeľmi sa ti potešíme. Vďaka DeKe budeš mať vždy usmievavú nedeľu.


Chválový tím

Vedúci:

Brigi Stráňavčinová
(veduci-chvaly@upc.uniba.sk)
Kontakt: chvaly@upc.uniba.sk
Stretko:

 

Ak je tvojou túžbou preniknúť viac do modlitby chvál, a byť súčasťou príjemného spoločenstva, ktoré chce spoločne rásť a formovať sa práve v tejto modlitbe, náš tím je pre teba to správne miesto. Stretávame sa na stretkách, každý utorok, kde sa spoločne formujeme, zdieľame a povzbudzujeme vo viere. Potom slúžime na verejných chválach, ktoré bývajú každý druhý pondelok, kde hráme, spievame, modlíme sa a máme slovo (povzbudenia, vyučovania). Taktiež pripravujeme ranné chvály (Liturgia hodín), ktoré bývavajú každý utorok o 6:30. Tvoríme živé a otvorené modlitbové spoločenstvo Univerzitného Pastoračného Centra, do ktorého môžeš kedykoľvek vstúpiť.  Ak máš akékoľvek otázky, prosím napíš mi.


3DA tím

Vedúci:

Kristína Kucbelová
(veduci-3da@upc.uniba.sk)
Web: 3da.upc.uniba.sk
Stretko: každý pondelok o 17:30 v Kufrovke

Ahojte, volám sa Kika a som študentkou PdF UK. 3DA tím bude pre mňa tento rok novou výzvou no zároveň skvelým spoločenstvom. Možno sa pýtaš, čo je to 3DA? Tak teda predstavujem Ti tím Trojdňovej adorácie. Je to o čase stretnutia a vytvorenia si lepšieho vzťahu s Pánom. Ďalej o zastavení sa a objavení pokoja v Duši. Samozrejme o počúvaní svojho srdca, ktoré často prekričia rušivé podnety z okolia. Trojdňovú adoráciu pripravujeme dva krát do roka, pretože jeden krát nám to nestačí ?. V podstate na našich stretkách počas roka pripravujeme duchovnú obnovu. Takú na ktorej sa budeš cítiť príjemne, pokojne a budeš mať chuť sa opäť vrátiť. Trojdňová adorácia sa vždy nesie v duchu nejakej aktuálnej myšlienky, ktorou väčšina mladých ľudí žije, prípadne čo rieši,…(Niekedy mám pocit, že témy fungujú telepaticky- vždy je uliata pre každého.) Našou prioritou je priviesť Ťa čo najbližšie k Pánovi, aby sa dotkol Tvojho srdca a mohol si si oddýchnuť v jeho objatí. Nezáleží na tom, či si prvák, alebo piatak, či vieš spievať, alebo nie. Dokonca nemusíš mať ani žiadne super schopnosti ?. Postačí len chcieť, byť tu pre druhých, rozdávať radosť navôkol úsmevom, objatím a v neposlednom rade prípravou trojdňovej adorácie. Tá Ti dá viac než knihy, alebo prednášky o tom, akou osobnosťou by človek mal byť. Ak chceš prežiť rok plný pekných chvíľ so skvelými ľuďmi a zažívať dobrodružstvá, tak čakáme na Teba. Už teraz sa na Teba tešíme?.


Modlitebný tím

 

Vedúci:

Jakub Ridzoň
(veduci-modlitebny@upc.uniba.sk)
Kontakt: modlitebny@upc.uniba.sk
Stretko: každý utorok v Počítačovni

„Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to do môjho Otca, ktorý je na nebesiach. Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ (Mt 18, 19-20)

Ahoj milý záujemca, či milá záujemkyňa, dovoľ mi v krátkosti predstaviť modlitebný tím. Úvodné slová z Evanjelia podľa Matúša sú hádam našim základným mottom. Chceme sa zhromažďovať, dvaja, traja, či viacerí, aby sme boli spoločne s Pánom. Chceme mu predkladať naše prosby, vďaky a chvály, no predovšetkým tých, ktorí nás poprosia o modlitbu. Najčastejšie tak robia skrze malý papierik, ktorý hodia do krabičky v kaplnke. Radi prijímame prosby o modlitby i osobne. V tomto spočíva naša služba. Modlíme sa, aby aj naše UPeCe dostávalo potrebnú duchovnú injekciu. Snažíme sa zastrešovať všetky modlitebné akcie. No ako platí, že „…deň bez modlitby je ako záhrada bez kvetov…“ platí aj „…človek bez spoločenstva je ako kôl v plote…“ V našom tíme teda môžeš zažiť spoločenstvo, zdieľať sa so svojimi duchovnými, ale aj osobnými zážitkami, môžeš sa duchovne formovať, či podrásť. Si srdečne vítaný/á a verím, že sa vidíme najbližší štvrtok o 18:30 v Počítačovni (koordinátor na recepcii ti vysvetlí kde to je). Neboj sa na čokoľvek spýtať mňa – Jakuba – vedúceho, alebo napíš na hore uvedený e-mail. ;-)

 


Misijný tím

Vedúci:

Michal Rendek
(veduci-rumuni@upc.uniba.sk)
Web:   misie.upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 21:00 v Spodnej miestnosti

Poslaním každého misionára je ísť, ohlasovať a s láskou slúžiť všade tam, kam ho pošlú (Mk 16,15). Preto je úlohou misijného tímu vytvoriť spoločenstvo, v ktorom sa budeme navzájom budovať a posúvať ďalej na ceste za cieľom byť človekom ochotným deliť sa s darmi, ktoré dostal (a verte mi, každý z vás má čo ponúknuť – ak vy neviete, čo by to mohlo byť, my určite niečo nájdeme :)).
Nie vždy je to ľahké, ale ovocie, ktoré to prináša, určite stojí za to!! Veď nie nadarmo je najčastejším dojmom z misií pocit, že sme dostali omnoho viac ako sme sami dali. Z našich aktivít počas roka chodíme pomáhať ku sestrám Matky Terezy s výdajom jedla pre bezdomovcov a sociálne slabších, na jednodňové misie do Kuchyne na Záhorí (zábavno-náučný program a aktivity pre deti), pečenie mafinov a iných dobrôt, kúpou ktorých sú podporené naše misie a napokon samotné misie počas letných prázdnin na Slovensku v Čechách a v Rumunsku.
Tak Ťa pozývame, aby si sa stal súčasťou niečoho veľkého :)! Čakáme na TEBA!


Liturgický tím (miništranti a kostolníčky)

Vedúci:

Katarína Kavcová
(veduci-liturgicky@upc.uniba.sk)
Kontakt: liturgicky@upc.uniba.sk

Samotný liturgický tím vlastne ani nie je tím, je to služba. Úlohou kostolníkov/kostolníčok je pripravovať sväté omše tak, aby bolo všetko pripravené dobre a načas. Sme vždy prvou osobou, s ktorou sa kňaz stretá a vždy, keď treba pomôcť, sme tu :). Príprava omší začína približne polhodinu pred svätou omšou a nie je to nič zložité, všetkému ťa zaučíme :) Ak chceš aj Ty byť „na dotyk“ od oltára, príď kedykoľvek pred svätou omšou do sakristie a dozvieš sa viac. Druhou časťou tímu sú miništranti, ktorí posluhujú pri Pánovom oltári, aj pri udeľovaní sviatosti, či posväcovaní izieb. Ak chceš patriť k tým, čo sú v „centre diania“, pridaj sa k nám a pomôž nám s touto krásnou službou. Ak to nevieš, nevadí, hľadáme práve Teba! :) Príď kedykoľvek pred svätou omšou a pridaj sa k nám!


Gréckokatolícky tím

Vedúci:

Ema Kostovčíková
(veduci-greckokat@upc.uniba.sk)
Stretko: každú stredu o 19:15 v Libresse