UPeCe Bratislava :: Tímy

Tímy

UPeCe Ti dáva priestor na celkový rozvoj Tvojej osobnosti. Pridaj sa k činnosti ostatných dobrovoľníkov v našich tímoch, radi Ťa privítame.


Pohyb


Športový tím

Vedúci:

Michal Ševčík
(veduci-sport@upc.uniba.sk)
Kontakt: sport@upc.uniba.sk
UFL: sportovci@gmail.com
Web: sport.upc.uniba.sk
Stretko: každý štvrtok  o 19:00 v Mikrogalérii

Ahoj ahoj priateľu. ;-) Volám sa Michal, mám 20 rokov, študujem na PdF UK a som vedúci družiny, ktorá si hovorí športový tím UPeCe. Ak stále nevieš, čo je to UPeCe, tak je to miesto na Mlynoch, kde môžeš rásť hlavne po duchovnej stránke, ale môžeš sa rozvíjať aj po každej stránke tvojho života. Je to aj miesto, kde spoznáš super ľudí a tvoj život sa stane o 100% krajším a zažiješ pocit, že si niekým a že niekam patríš. Neváhaj a príď sa presvedčiť na vlastnej koži!!! Ak sa venuješ nejakému športu alebo vôbec nevieš, čo znamená slovo šport, tak hľadáme práve teba!! ;-) K šporťákom môže patriť totižto hocikto. Dôležité je, aby si bol veselý človek, ktorý sa rád smeje a má rád spoločnosť dobrých ľudí, lebo taký je náš tím. Avšak nezabúdame pri tom všetkom na poslanie nášho tímu v UPeCe, a to organizovanie turnajov, ako volejbal, pingpong, kalčeto a florbal. Staráme sa o športové náčinie v UPeCe a umožňujeme ľuďom športovať v UPeCe, a to prostredníctvom UFL (UPeCe florbalovej ligy), ktorá sa koná pravidelne každý týždeň a piatkových športov o 22:00. Neváhaj prísť a neboj sa vkročiť do UPeCe. Čakám ťa na stretku, kde sa na teba tešíme a radi ťa prijmeme medzi seba.


Turistický tím (Tupci)

Vedúci:

Anna Buchholcerová
(veduci-turisti@upc.uniba.sk)
Kontakt: turisti@upc.uniba.sk
Web: turisti.upc.uniba.sk

Ahojte, volajú ma Hanka a som vedúcou turistického tímu UPeCe, familiárne nazývaného aj tUPCi (skratka pre turisti UPeCe). Do turistického tímu som sa dostala tak, že som sa na Veni Sancte zapísala do mailinglistu. A po dlhom čase dostávania emailových pozvánok na akcie som na nejakú i zavítala :) Činnosť tUPCov spočíva v organizovaní a zúčastňovaní sa na výletoch a podobných akciách v bližšom i vzdialenejšom okolí. V tomto roku máme okrem iného za cieľ vyhľadať a prijať medzi organizátorov našich vandrov viacerých hôrchtivých junákov a mladúch. Ak aj ty cítiš radosť zo spoločne strávených chvíľ s podobne narušenými indivíduami, z chvíľ ticha a hľadania Boha v sebe samom, z prekonávania prekážok v podobe roklín, nadmorských výšok, či si jednoducho potrebuješ prečistiť hlavu od školy, určite zavítaj na našu webovú stránku a keď sa zjaví výprava hodná tvojich síl a tvojho času, neváhaj sa prihlásiť :) Stačí vypísať registračný formulár na našom webe a budeš dostávať informácie o plánovaných akciách. Mávame aj stretká, nie každý týždeň, ale skús v pondelok o šiestej zavítať do miestnosti -3/4 a pravdepodobne sa s nami zvítaš i na pôde UPC :) Tešíme sa na každú novú i známu tvár, za tUPCov, Hanka.


Zručnosti


Gastro tím

Vedúci:

Katarína Kováčová
(veduci-gastro@upc.uniba.sk)
Kontakt: gastro@upc.uniba.sk
Stretko: každú druhú stredu o 19:45 v Božolé

Ahoj, rada by som Ti predstavila náš Gastro tím. Ako aj znie jeho motto, je to tím, v ktorom nájdeš svoje vnútorne naplnenie. A naozaj ho nájdeš, pretože Gastro varieva na rôznych akciách počnúc Veni Sancte, cez Reprezentačný ples UPeCe, Majáles či rôzne športové akcie až po Te Deum. A my sa snažíme, aby sme na týchto akciách naplnili hladné brušká.  Ale najmä toto naplnenie nájdeš v spoločenstve skvelých ľudí, ktorí tento tím tvoria. Sú to tvoriví ľudkovia, ktorí sú veselí a dobre naladení a vytvárajú skvelé spoločenstvo, v ktorom preberáme vážne aj veselé témy. Pokiaľ by si aj prišiel, ale trápiš sa, že Tvoje kuchárske umenie skončilo praženicou, zahoď svoje obavy a príď. Veľa vecí sa naučíš a verím, že sa obohatíš nie len o Gastro skúsenosti. Volám sa Katka a tento rok budem viesť Gastro a veľmi sa poteším každému stretnutiu s Tebou.


Aranžérsky tím

Vedúci:

Lívia  Horváthová
(veduci-aranzersky@upc.uniba.sk)
Kontakt: aranzersky@upc.uniba.sk
Stretko: utorky o 19:30 v Božolé

Ahojte, volám sa Livka a vediem aranžérsky tím, teda, aspoň sa o to snažím. Ak chceš prispieť svojimi nápadmi, či priložiť ruku k dielu a byť nápomocný/á, pridaj sa k nám. Hovoríme si kvetinky a v rámci našich stretiek pripravujeme výzdobu na rôzne akcie a udalosti, ako sú Veni Sancte, Ondrejská ľudová veselica, Reprezentačný ples, Majáles či Te Deum. Začiatkom adventu vyrábame adventné vence a okrem toho aranžujeme kvety na liturgiu, či skrášľujeme priestory UPeCe podľa aktuálneho ročného obdobia. Súčasťou nášho tímu sú nie len dievčatá, ale i chlapci. Ak máš záujem, neváhaj a príď medzi nás. Už sa na teba tešíme.


Technický tím

 

Veduci:

Martin Kulík
(veduci-zvukari@upc.uniba.sk)
Stretko: každý utorok o 19:00 v Tímovke

Sme dynamická, hyperaktívna parta plná super kamošov. Ak aj Teba zaujíma ozvučovanie, efektové svetlá, videoprojekcia a rád sa učíš nové veci, alebo rád vymýšľaš nejaké zlepšováky, čakáme práve na Teba!

 

 

 


Počítačový tím

Vedúci:

Jano Václavík
(veduci-pocitacovy@upc.uniba.sk)
Kontakt: admin@upc.uniba.sk

Už roky ma ľudia volajú Vasil, tak sa už tak predstavujem. Pretože ma kedysi zaujímali počítače, išiel som študovať informatiku. A kedže ma aj napriek škole neprestali baviť, venujem sa im doteraz – popri práci aj v UPeCe. Mám na starosti tím ľudí, ktorí sa starajú o počítače, servery, infraštruktúru a v podstate všetko, čo súvisí v UPeCe s internetom a s UPeCe na internete. Sme dostatočne leniví na to, aby sme robili veci iba zložito a preto nás baví veci si uľahčovať a zlepšovať. Ak ti je IT blízke a máš záujem využiť v UPeCe svoje skúsenosti, pomôcť nám budovať dobré veci a rozvíjať aj túto časť UPeCe, prípadne by si chcel nabrať nové skúsenosti a prax, ozvi sa nám. Šikovní a perspektívni ľudia sa nám určite hodia, no platíme len vatikánskou menou. Ak nemáš záujem o náš tím, ale máš pre nás nejaký dobrý IT nápad, alebo máš problém s niečím počítačovým v UPeCe, aj vtedy nám napíš. Určite spravíš iba dobre a zároveň pomôžeš nám, sebe a aj ostatným. Veď všetko, čo robíme, je pre UPeCe a hlavne pre ľudí v ňom.


Web tím

Vedúci:

Ján Jakabovič
(veduci-webteam@upc.uniba.sk)
Kontakt: webteam@upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 19:00 v počítačovni

Ahoj :). Sme malý tím, ktorý sa snaží zvelaďovať a vylepšovať tento web k lepšiemu. Taktiež sa snažíme pomáhať s webmi iných tímov(napr. http://sport.upc.uniba.sk/). Momentálne pracujeme na redesign-e  aktuálneho webu. Spolu s grafickými vypepšeniami si vytyčujeme za cieľ predstaviť UPeCe a jeho možnosti ľudom, ktorí ho nepoznajú. Nie je nás veľa a potešíme sa každému človeku, ktorý má zápal posunúť veci dopredu. Hľadáme kóderov(html,css,javascript,wordpress,laravel), momentálne ale asi najviac potrebujeme niekoho, kto má skúsenosti s grafickým designom webov a tiež ľudí, ktorých baví písanie a marketing, keďže si uvedomujeme, že pekný web bez kvalitného obsahu nemá význam. V prípade, že más odhodlanie ale myslíš si, že Ti chýbajú skúsenosti, tak neváhaj k nám prísť, radi sa vzájomne niečomu učíme a niekedy riešime aj školské zadania :D.


Foto tím

Vedúci:

Eva Dobáková
(veduci-fotograf@upc.uniba.sk)
Kontakt: fotograf@upc.uniba.sk

Ak si si prečítal nadpis a pokračuješ v čítaní, si náš! Bolí ťa krčná chrbtica z toho, že nosíš foťák? Máš vymakaný biceps na jednej ruke? Zaberá ti najväčšiu časť batožiny fotovýbava? V prípade, že si na všetky otázky odpovedal áno tvoja diagnóza je jasná – fotofanatik! Ponúkame ti veľa príležitostí na získanie tých najlepších záberov. Pod jednou strechou nájdeš športom spotené telá aj umelecký prejav, či skvelú partiu ľudí s rovnakou diagnózou. Sme tu aj pre tých, ktorí radi fotia a nemajú skúsenosti (a chcú ich získať). Odmenou ti budú vďačné fotoobjekty a krásne zábery. Ak sa ti diagnóza fotofanatika potvrdila, kontaktuj nás a zistíš, že nie si sám.

 


Kultúra


Divadelný tím

Vedúci:

Tatiana Kurucová
(veduci-christoffer@upc.uniba.sk)
Kontakt: christoffer@upc.uniba.sk
Web: www.christoffer.sk
Stretko: každý pondelok o 19:00 v Malej sále

Byť či nebyť! To je otázka, ktorá do divadla patrí tak ako Divadlo Christoffer do UPeCe. Ak nosíš v sebe predstavu o tom ako na teba žiari svetlo reflektora a z hľadiska počuješ potlesk nadšených divákov, určite by si mal navštíviť náš tím. Na stretkách nášho tímu sa smejeme, hodujeme a hlavne vymýšľame, a skúšame nové divadelné inscenácie. Našou úlohou je hrať na akciách, ktoré má UPeCe ako je Ondrejská ľudová veselica, Hody, Majáles a iné. Ale hrávame aj samostatné hry v priebehu semestra. Každý semester máme tímbilding, v horách na chate, kde ovečky sa pasú a my si veselo nacvičujeme nové hry. Tento akademický rok bude o niečo iný ako boli uplynulé. Chceš vedieť, v čom bude tento rok iný? Pridaj sa k nám a ukážeme Ti, čo všetko môžeš zažiť ako divadelník.


Hudobnícky a spevácky tím

Vedúci:

Jarmila Ferková
(veduci-zbor@upc.uniba.sk,
veduci-hudobnici@upc.uniba.sk)
Kontakt: hudobnici@upc.uniba.sk, zbor@upc.uniba.sk
Stretko (nácvik): každý pracovný deň 1 a štvrť hodiny pred sv. omšou, v sobotu o 18:00 v Katechetickej miestnosti, v nedeľu o pol deviatej vo Veľkej sále
Ahoj priateľu!
Veľmi sa teším, že si sa rozhodol čítať tieto riadky o zbore Upece. Sme skupinka ľudí, ktorá verí,  že „kto spieva dvakrát sa modlí“. Robíme doprovod takmer každej svätej omši v našom centre a niekedy nás pozvú hrať niekde do mesta alebo aj na svadby atď. Samozrejme to nie je vždy len o povinnostiach ale z času na čas sa snažíme vymyslieť si aj rôzne aktivity, ktorými chceme budovať a posilňovať naše priateľstvá. Takže ak rád spievaš alebo hráš na nejakom hudobnom nástroji a chcel by si tento svoj talent alebo zručnosť rozvýjať príď medzi nás. Či už si začiatočník alebo skúsený profík miesto pre teba vždy budeme mať. Ak by si mal nejaké otázky, určite si ma (Jarku) zastav alebo skoč na recepciu za koordinátormi. Veľmi sa na teba teším a spolu so mnou aj kopa úžasných ľudí v tíme.

ForLife Mission

Vedúci:

Mária Sedláková
(veduci-forlife@upc.uniba.sk)
Kontakt: forlife@upc.uniba.sk
Web: 4life.upc.uniba.sk
Stretko: každý pondelok o 20:30 v Kufrovke

Ahojte! Volám sa Majka a tento rok som sa stala vedúcou tímu Forlife mission. Všetci v tíme sme zástancami života od počatia po prirodzenú smrť a našim poslaním je šíriť tradičné hodnoty a myšlienky kultúry života medzi študentov i  v rámci širšej verejnosti. Chceme byť hlasom tých, ktorí ho nemajú – ešte nenarodených detí. Spolupracujeme s organizáciami ako napr. Fórum života. Medzi naše aktivity však patria aj vlastné projekty, ako celoslovenská billboardová kampaň zameraná na pomoc ženám, ktoré sa ocitli v situácii „neželaného tehotenstva“, či projekt Počatiny, cez ktorý chceme mladým priblížiť krásu počatia cez uvedomenie si hodnoty ich vlastného počatia. Takisto pripravujeme rôzne prednášky a besedy týkajúce sa života a rodiny, na ktoré pozývame odborníkov z danej oblasti. Veľký dôraz kladieme aj na vzťahy v tíme, aby sme neboli iba „tímom“ ale aj „spoločenstvom“.

Ak chceš zažiť spoločenstvo a postaviť sa na stranu pravdy a života, neváhaj a príď medzi nás!Intelekt


Grantový tím (Granko)

Vedúci:

Samuel Izrael
(veduci-granko@upc.uniba.sk)
Kontakt: granko@upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 19:00 v Tímovke

Ak sa pridáš k nám, budeš patriť do tímu, v ktorom získaš hlavne skúsenosti s tímovou spoluprácou, naučíš sa mnoho nových vecí, ale tiež sa môžeš zlepšiť v tom, v čom si už teraz dobrý a čo ťa baví. UPeCe je skvelým miestom, my však v Grantovom tíme veríme, že môže byť ešte lepším. Preto sa snažíme nášmu centru pomáhať získavaním materiálnych prostriedkov a organizujeme veľké akcie (Ondrejská ľudová veselica, Majáles…), ktoré sú každým rokom kvalitnejšie. Naše stretká sú veľké brainstormingy, počas ktorých ani jeden nápad nezametieme pod koberec. Ak ti témy ako fundraising, organizovanie veľkých akcií alebo zbieranie nápadov pre zlepšovanie UPeCe prídu cudzie, ničoho sa neboj, do všetkého sa ľahko dostaneš a uvidíš ako to v „zákulisí“ UPeCe funguje. V našom tíme, ktorý je skutočne rozmanitý, určite nájdeš aj ty svoje miesto a navzájom sa posunieme ďalej.


Knižničný tím

Vedúci:

Kristína Hudáková
(veduci-kniznica@upc.uniba.sk)
Kontakt: webteam@upc.uniba.sk
Web: kniznica.upc.uniba.sk
Stretko: každý utorok o 19:45 v Knižnici

Teším sa, že tvoj zrak pristal práve na stránke Knižničného tímu. J  Ja som Kristína a prevediem ťa naším malým „bio“.  Úlohou Knižnice je sprostredkovať prístup k literatúre, ktorá je zameraná na duchovný, osobný či intelektuálny rozvoj. Ponúkame rozmanitú škálu titulov v ktorom si každý nájde to svoje. Knihovníci ťa s nimi zoznámia každý pracovný deň hodinu pred svätou omšou. V knižnici sa môžeš poprechádzať medzi policami a vybrať si knihu z oblastí ako je beletria, psychológia, politika, teológia, poprípade ti s hľadaním veľmi radi pomôžeme. Na našej knižničnej stránke spravujeme online katalóg všetkých našich titulov, ktorý sa pravidelne aktualizuje o nové prírastky.
Náš tím sa stretáva každý utorok o 19:45. Máš rád knihy a práca s počítačom ti nie je cudzia? Chceš byť súčasťou UPC a baví ťa komunikácia s ľuďmi? Tak ak máš čas a ochotné srdce, neváhaj a priplávaj k nám! :)


Promo tím

Vedúci:

Alenka Žačkovičová
(veduci-promo@upc.uniba.sk)
Kontakt: promo@upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 19:00 v Počítačovni

Ahoj, volám sa Alenka a som vedúca jedného z najdôležitejších tímov v UPeCe – PROMO tímu. Baví ťa grafika a chytá ťa hrôza, keď na plagáte vidíš Comic Sans? Máš v sebe dostatok motivácie urobiť prostredníctvom reklamy svet krajším? Si tvorivý a rád dávaš svoje myšlienky na papier alebo blog? Máš v sebe túžbu po režírovaní či editovaní videí? Pozeráš sa na svet najradšej cez objektív fotoaparátu? Ovládaš perfektne gramatiku a máš vzťah k webu? Vieš si predstaviť, že by si na sociálnych sieťach zastupoval väčšiu organizáciu, vytváral plán príspevkov a pripomínal ľuďom, čo si určite nemajú nechať ujsť?
Ak si na niektorú z týchto otázok odpovedal áno, si náš človek! Neostávaj so svojím talentom zatvorený v izbe na intráku a príď ho využiť k nám. Daj spolu s nami vedieť celému svetu o tom, čo sa deje v UPeCe.
Stretká síce máme každú stredu, ale v UPeCe nájdeš takmer neustále niekoho od nás, stačí sa ozvať. Príď sa s nami porozprávať ;)


Spoločenstvo / Duchovno


Animátorský tím

Vedúci:

Ján Trimel
(veduci-animatori@upc.uniba.sk)
Kontakt: animatori@upc.uniba.sk
Stretko: každú nedeľu o 20:00 v Katechetickej miestnosti

Animátori sa snažia vytvoriť v UPeCe priestor, kde aj Ty môžeš prežiť svoje študentské roky jedinečným spôsobom.
Spravidla dvojica animátorov vedie skupinku cca 8 – 10 študentov, ktorí sa raz za týždeň stretávajú na stretku. Je to čas, kedy každý z nás môže zažiť krásu spoločenstva – bližšie spoznať ostatných stretkáčov a vytvoriť silné priateľské putá, zabaviť sa pri hrách, či iných spoločných aktivitách, diskutovať o zaujímavých témach, ale tiež osobnostne rásť, spoznávať Boha a deliť sa o svoju vieru.
Ak Ťa opis stretka zaujal, staň sa súčasťou jedného z nich. A ak máš túžbu dať zo seba ešte viac a byť tým, ktorý stretku vdýchne dušu, pridaj sa k animátorom. :)


Tútori

Vedúci:

Samuel Wagner
(veduci-tutori@upc.uniba.sk)
Kontakt: tutori@upc.uniba.sk

Ahoj! Tútorský tím, alebo jednoducho tútori sa snažia z UPeCe-čka urobiť miesto, kde sa každý cíti vítaný, takže áno, aj Ty. :) Spoločnými silami sa snažíme nájsť každému novému človeku ten správny tím, kam by zapadol a cítil by sa tam užitočne, spokojne a hlavne ako doma. Tiež sa snažíme prísť s novými nápadmi ako spraviť z UPeCe čo najatraktívnejšie miesto pre každého a preto organizujeme aj rôzne akcie, kde sa ľudia medzi sebou zoznamujú, spoznávajú a kde je naozaj príjemná atmosféra.
V prípade, že aj ty sám sa cítiš ako správny sprievodca životom v UPeCe, alebo poznáš niekoho, kto by ním mohol byť, nenechávaj si to pre sebe, ale oznám to práve nášmu tímu. Budeme sa na teba tešiť.


katechézy (DeKa)

Vedúci:

Mária Štupáková
(veduci-deka@upc.uniba.sk)
Stretko: každý štvrtok o 19:00

Ahojky! Volám sa Majka a som vedúca DeKy – detských katechéz, ktoré prebiehajú každú nedeľu počas svätej omše. Poslaním tohto tímu je prostredníctvom hravých, kreatívnych, zábavných a všakovakých iných aktivít prinášať deťom evanjelium a základy našej kresťanskej viery. Tak ak máš rád deti, chceš svoje dary obetovať tým najmenším a túžiš si nájsť priateľov azda aj na celý život, pridaj sa k nám.  Stretávame sa každý štvrtok o 19:00 a v nedeľu nás už od 9:00 nájdeš v Libresse. Ver mi, veeeľmi sa ti potešíme. Vďaka DeKe budeš mať vždy usmievavú nedeľu. :)


Kurz základov viery (ALFA)

Vedúci:

Jozef Mičkanin
(veduci-alfa@upc.uniba.sk)
Kontakt: alfa@upc.uniba.sk
Stretko: každú stredu o 18:30 v Malej sále

Volám sa Jozef a vediem Alfa tím. Spolu s ostatnými členmi tímu pripravujeme Kurz Alfa, ktorý môže byť aj pre Teba šancou spoznať a prehĺbiť si kresťanskú vieru. Na každom stretnutí máš príležitosť na nadväzovanie nových priateľstiev pri spoločnej večeri. Kurz Alfa pozostáva z 9 tematických stretnutí kde sa môžeš tešiť na spoločnú modlitbu chvál, prednášku, diskusiu v skupinkách na danú tému. Je to miesto, kde žiadna otázka nie je naivná alebo nemiestna. Môžeš počúvať, pýtať sa, diskutovať a objavovať V našom kurze je miesto aj pre Teba a radi Ťa privítame ako účastníka. Daj nám vedieť o svojom záujme cez formulár, ktorý čoskoro nájdeš na webe.


Chválový tím

Vedúci:

Jojo Bachan
(veduci-chvaly@upc.uniba.sk)
Kontakt: chvaly@upc.uniba.sk
Stretko: každý utorok o 19:45 v miestnosti – 3/4

 

Ak je tvojou túžbou preniknúť viac do modlitby chvál, a byť súčasťou príjemného spoločenstva, ktoré chce spoločne rásť a formovať sa práve v tejto modlitbe, náš tím je pre teba to správne miesto. Stretávame sa na stretkách, každý utorok, kde sa spoločne formujeme, zdieľame a povzbudzujeme vo viere. Potom slúžime na verejných chválach, ktoré bývajú každý druhý pondelok, kde hráme, spievame, modlíme sa a máme slovo (povzbudenia, vyučovania). Taktiež pripravujeme ranné chvály (Liturgia hodín), ktoré bývavajú každý utorok o 6:30. Tvoríme živé a otvorené modlitbové spoločenstvo Univerzitného Pastoračného Centra, do ktorého môžeš kedykoľvek vstúpiť.  Ak máš akékoľvek otázky, prosím napíš mi.


3DA tím

Vedúci:

Damián Lesňák
(veduci-3da@upc.uniba.sk)
Web: 3da.upc.uniba.sk
Stretko: každý pondelok o 20:15 v Katechetickej

Ahojte volám sa Damián a som študentom na FMUK. Tento rok budem viesť milé spoločenstvo ľudí s názvom 3DA tím. Čo je 3DA? – je to trojdňová adorácia, ktorú pripravujeme dvakrát počas akademického roka. Ide o duchovnú obnovu, ktorá sa nesie v téme pre študenta aktuálnej. Našou túžbou je pripraviť prostredie, kde by sme čo najviac mohli pocítiť Božiu prítomnosť. Ak si kreatívny, rád organizuješ, či jednoducho chceš zažiť spoločenstvo a dobrodružstvo tak neváhaj a pridaj sa.


Modlitebný tím

Vedúci:

Ján Mišlan
(veduci-modlitebny@upc.uniba.sk)
Kontakt: modlitebny@upc.uniba.sk
Stretko: každý štvrtok o 19:00 v Spodnej miestnosti

…kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ (Mt 18,20)
Ahoj milý záujemca, či milá záujemkyňa, dovoľ mi v krátkosti predstaviť modlitebný tím. Úvodné slová z Evanjelia podľa Matúša sú hádam našim základným mottom. Chceme sa zhromažďovať, dvaja, traja, či viacerí, aby sme boli spoločne s Pánom. Chceme mu predkladať prosby, vďaky a chvály naše, no predovšetkým tých, ktorí nás poprosia o modlitbu. Najčastejšie tak robia skrze malý papierik, ktorý hodia do krabičky v kaplnke. Radi prijímame prosby o modlitby i osobne. V tomto spočíva naša služba. Modlíme sa, aby aj naše UPeCe dostávalo potrebnú duchovnú injekciu. Snažíme sa zastrešovať všetky modlitebné akcie. No ako platí, že „…deň bez modlitby je ako záhrada bez kvetov…“ platí aj „…človek bez spoločenstva je ako kôl v plote…“ V našom tíme teda môžeš zažiť spoločenstvo, zdieľať sa so svojimi duchovnými, ale aj osobnými zážitkami, môžeš sa duchovne formovať, či podrásť. Si srdečne vítaný a verím, že sa vidíme najbližší štvrtok o 19:00 v Spodnej miestnosti (koordinátor na recepcii ti vysvetlí kde to je). Neboj sa na čokoľvek spýtať mňa – Jančiho – vedúceho, alebo napíš na hore uvedený e-mail ;)


Misijný tím

Vedúci:

Lucia Paľova
(veduci-rumuni@upc.uniba.sk)
Kontakt: rumuni@upc.uniba.sk
Web: misie.upc.uniba.sk

Poslaním každého misionára je ísť, ohlasovať a s láskou slúžiť všade tam, kam ho pošlú (Mk 16,15). Preto je úlohou misijného tímu vytvoriť spoločenstvo, v ktorom sa budeme navzájom budovať a posúvať ďalej na ceste za cieľom byť človekom ochotným deliť sa s darmi, ktoré dostal (a verte mi, každý z vás má čo ponúknuť – ak vy neviete, čo by to mohlo byť, my určite niečo nájdeme :)).
Nie vždy je to ľahké, ale ovocie, ktoré to prináša, určite stojí za to!! Veď nie nadarmo je najčastejším dojmom z misií pocit, že sme dostali omnoho viac ako sme sami dali. Z našich aktivít počas roka chodíme pomáhať ku sestrám Matky Terezy s výdajom jedla pre bezdomovcov a sociálne slabších, na jednodňové misie do Kuchyne na Záhorí (zábavno-náučný program a aktivity pre deti), pečenie mafinov a iných dobrôt, kúpou ktorých sú podporené naše misie a napokon samotné misie počas letných prázdnin na Slovensku v Čechách a v Rumunsku.
Tak Ťa pozývame, aby si sa stal súčasťou niečoho veľkého :)! Čakáme na TEBA!


Liturgický tím (miništranti a kostolníčky)

Vedúci:

Katarína Kavcová
(veduci-liturgicky@upc.uniba.sk)
Kontakt: liturgicky@upc.uniba.sk

Samotný liturgický tím vlastne ani nie je tím, je to služba. Úlohou kostolníkov/kostolníčok je pripravovať sväté omše tak, aby bolo všetko pripravené dobre a načas. Sme vždy prvou osobou, s ktorou sa kňaz stretá a vždy, keď treba pomôcť, sme tu :). Príprava omší začína približne polhodinu pred svätou omšou a nie je to nič zložité, všetkému ťa zaučíme :) Ak chceš aj Ty byť „na dotyk“ od oltára, príď kedykoľvek pred svätou omšou do sakristie a dozvieš sa viac. Druhou časťou tímu sú miništranti, ktorí posluhujú pri Pánovom oltári, aj pri udeľovaní sviatosti, či posväcovaní izieb. Ak chceš patriť k tým, čo sú v „centre diania“, pridaj sa k nám a pomôž nám s touto krásnou službou. Ak to nevieš, nevadí, hľadáme práve Teba! :) Príď kedykoľvek pred svätou omšou a pridaj sa k nám!


Gréckokatolícky tím

Vedúci:

Terézia Mikitová
(veduci-greckokat@upc.uniba.sk)
Stretko: každú stredu o 19:15 v Libresse

Ahojte, volám sa Terka som vedúca gréckokatolíckeho „greko“ tímu.  Našim cieľom je priblížiť bohatstvo nášho obradu všetkým, aby Cirkev „dýchala oboma stranami pľúc – západnou aj východnou.“ Chceme dať šancu všetkým návštevníkom UPeCe vytvoriť si presvedčenie, že náš obrad je niečo, čo patrí aj im odbúrať nevedomosť a pocit, že gréckokatolícka cirkev kvôli svojim východným koreňom, nepatrí do katolíckej Cirkvi. A čo ako tím robíme? Okrem toho, že sa pravidelne podieľame na príprave gréckokatolíckych sv. liturgií, ktoré sú každú sobotu o 19:00 a tiež v nedeľu o 11:15 v kaplnke UPeCe, ponúkame aj pravidelné gréckokatolícke stretká, ktoré začínajú vždy v stredu o 19:15 v librese, kde na vás vždy s otvorenou náručou čaká o.Ján (spoznáš podľa dlhej brady).  Na týchto stretkách sa môžeš dozvedieť viac o našom východnom obrade, zabaviť sa a spoznať nových ľudí, s ktorými môžeš budovať priateľské vzťahy a spoločenstvo, a to najdôležitejšie, môžeš prehĺbiť svoj osobný vzťah s Bohom. Ak máš záujem, napíš mail, čekuj nástenku alebo len rovno príď 🙂