Na základe preventívnych opatrení, ktoré dnes vzhľadom na správy o šírení koronavírusu COVID-19 a vrcholiacu epidémiu chrípky prijali rektori Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity, sme sa rozhodli počnúc pondelkom 9.3.2020 zatvoriť naše priestory až do odvolania.Uvedomujeme si vážnosť situácie a skutočnosť, že zdravie a bezpečnosť sú dôležité.

Spoločné vyhlásenie rektorov o prerušení prezenčnej výučby a odporučenie opustiť internáty v Mlynskej Doline nájdete tu: https://uniba.sk/spravodajsky-portal/detail-aktuality/back_to_page/univerzita-komenskeho/article/prerusenie-prezencnej-vyucby-na-uk-a-stu-spolocne-vyhlasenie-rektorov/

Čoskoro vám poskytneme ďalšie informácie, dovtedy ďakujeme za pochopenie.

 

AKTUALIZOVANÉ 10. 3.:

Vzľadom na dnešné (10. marca 2020) stanovisko KBS o zákaze verejného slávenia bohoslužieb  v čase od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa v našich priestoroch počas najbližších dvoch týždňov nebudú konať žiadne sväté omše, a to tak počas pracovných dní ako aj v nedeľu.

Pridávame sa k otcom biskupom a pozývame vás k modlitbe za všetkých chorých aj zdravotníkov a za to, aby tento zákaz bol čím skôr odvolaný a my sme sa mohli opäť stretávať okolo oltára.

„Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!“

 

AKTUALIZOVANÉ 20. 3.:

Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodnutie prijaté Konferenciou biskupov Slovenska kvôli šíreniu vírusu COVID-19 sa predlžuje do 31. marca 2020. Biskupi na tento čas veriacich dišpenzujú od účasti na nedeľnej svätej omši. Viac sa dočítate v stanovisku KBS.