Aj ty už škrtáš na veľkom kalendári dni červenými krížikmi, ktoré sa nejak prudko približujú k bubline so strašiakom „ŠKOLA“? Máš pocit, že žiješ kdesi ďaleko od čiernej diery, kde beží čas omnoho rýchlejšie? V noci sa ti snívajú nočné mory alebo naopak, vôbec nespíš? Budíš sa s potom na čele? Objavil sa ti herpes a problémy s krvným tlakom? Vidíš všetko čierne?
Potom máme pre teba vynikajúcu správu – práve ti chceme napísať, že SVETLO na konci tunela existuje! Samozrejme, to všetci v UPeCe vieme. Dnes však trochu metaforicky – tým svetielkom na začiatku akademického roka bude VENI SANCTE. Pridaj si preto do kalendára ďalšiu bublinu (ak si IT-čkár – vytvor si svoj vlastný, ak si závislý od mobilu – napíš si poznámku, ak máš rád lepiace bločky – jeden si nalep na zrkadlo), a to konkrétne 24.9 o 19.00.

Veni Sancte je zárukou skvelého večera pre všetkých.

Ak si veriaci, môžeš si spolu s nami vyprosovať Ducha svätého, aby ti počas roka pomáhal v školských aj mimoškolských veciach, ťažkostiach a rozhodnutiach. Prežiješ svätú omšu, ktorá bude iná ako zvyčajne, vypočuješ si zbor s novými vedúcimi, uvidíš nových koordinátorov priamo v akcii – počas miništrovania, oznamov, pri podávaní prijímania, na recepcii. Všade okolo teba bude plno študentov, ktorí veria rovnakým hodnotám ako ty. A keďže sa Veni Sancte chápe ako oslava, kam sa len pozrieš, uvidíš mladých mužov v košeli, saku, obleku; mladé princezné určite prídu v nových veciach, ktoré si nakúpili v lete – aj dlhoročná kamarátka bude zrazu iná, jednoducho – zažiješ nové v starom :)

Ak ťa predstava svätej omše a tomu podobných vecí neláka, neboj sa, myslíme aj na teba :) Po adorácii si môžeš posedieť v Libresse, dať si za cenu zmrzliny spred 50 rokov kofolu či hroznovku (= naozaj lacno), urobiť si kávu, čaj. Spoznáš nových ľudí a priestory UPeCe, ktoré sú pre teba vždy (v otváracích hodinách) otvorené. A navyše, bude nám hrať super hudba, nielen gospel, ale aj novodobé „tuc-tuc-ky“.

32 Veni Sancte okt 2014 #U00a9 jan lukas

Tí, čo už Veni Sancte zažili, ti určite povedia, že to bol pre nich pohodový večer. Tí, ktorí prídu prvýkrát, to budú hovoriť o rok :)

– za fotky ďakujem fotografom, ktorí obetovali minulý rok svoj čas a stáli na nohách, aby pre nás mohli pamiatkami plniť galériu na našej stránke! :)

Wall_art_keep_calm_smile_3