Poznáš všetkých 5 koordinátorov, ktorí budú pre teba slúžiť svoju misiu od septembra? Ak nie si otec Janko, ex-koordinátor alebo tútor, predpokladáme, že nie. Preto sa vám v prvej časti našej minisérie predstaví jeden z nich – Martin Borecký.
Hneď v úvode musím povedať, že tento seriál priniesol sám. A vzhľadom na množstvo jeho originálnych nápadov a ochotu pomôcť, možno ho presvedčíme, aby písal s nami :)

smiling-baby

Čo pre mňa znamená byť koordinátorom?

Znamená to veľkú zodpovednosť, ale aj obrovskú skúsenosť v živote. Chcel by som UPeCečku aspoň čiastočne vrátiť to, čo som za štyri roky vďaka nemu dostal.

Na čo sa teším?
Na to, že budem môcť začínať aj končiť deň v kaplnke. Pozitívom bude aj to, že už nebudem musieť chodiť do UPeCe každý deň, keďže tam budem stále… :D

Cesta zo športového tímu ku koordinátorovi:

Ako prvák som sa zúčastnil Veni Sancte a pri prezentácii tímov ma ako čistokrvného športovca jednoznačne zaujal stánok s názvom Športový tím :)  Zapísal som sa, prišiel som na stretko a hoci som nechodil celkom pravidelne, bol som jeho súčasťou :)  Som veľmi vďačný, že som tam našiel a spoznal ľudí s rovnakými hodnotami, pretože neviem, či by som bez nich pokračoval v štúdiu v Bratislave aj po prvom semestri… V ďalších rokoch som sa už čoraz viac zapájal do úloh a činností Športového tímu, až som mu počas posledného roka šéfoval :) Predo mnou vzišli zo Športového tímu koordinátori Viktor Vajs, Janči Ruhalovský a Karol Ďuriš, takže idem v ich šľapajách.

Budeš aj naďalej viesť športový tím?
Nie :) To by sa samozrejme nedalo zvládať plnohodnotne a navyše máme v tíme dostatok mladých a šikovných ľudí, ktorým treba dať priestor, aby priniesli nové nápady a myšlienky. Pomôže to všetkým :)

behind_the_scene_1

Ako sa cítiš na novej pozícii? (obavy, vízie, ambície, či by si chcel niečo zmeniť…)

Zatiaľ si to ešte ani neuvedomujem. Na jednej strane sa teším, na druhej strane pociťujem taký rešpekt.

Si pripravený na zvýšený záujem vydajachtivých žien?
Toho sa neobávam :) To je skôr otázka na nezadaných chlapcov :) Myslím si, že s Mišom Kostrošom sme v tomto smere vo výhode :)

Môžeš nám prezradiť, ako prebiehal výber tvojej osoby na miesto koordinátora? –  ja napríklad vôbec netuším, ako sa to robí :) a netuším ani, či sa to môže prezrádzať. Ak nie, tak ma potom zaujíma Ako dlho si premýšľal nad tým, či do toho ideš a čo ťa presvedčilo.

(či sa to môže prezrádzať neviem ani ja :)). Bolo to náročné rozhodovanie. Zvažoval som všetky plusy a mínusy a po 4 dňoch som dal Otcovi Jankovi kladnú odpoveď :)

Poznáš všetkých ostatných koordinátorov?

Áno, poznám všetkých. Najdlhšie sa poznáme s Tomášom Tulejom – ako prváci sme sa zoznámili na upratku :) (na jednom z tých dvoch upratiek, na ktorých som bol :D ).

Už ovládaš naspamäť všetky kľúče od každých dverí v UPeCe?
Kdeže :)  Ešte nemáme ani kľúče od UPeCe :) (vlastne, neviem, či je táto otázka vôbec relevantná, keďže sa oficiálne „ujímame úradu“ až 1.septembra :))
calendar_mandatory_icon3

Pamätám sa na svoju prvú návštevu UPeCe. Ešte v júni 2011, keď som bol v Bratislave na prjímačkách na VŠ, ma tam zobrali kamaráti a povedali, že tam je mnoho možností ako plnohodnotne využiť voľný čas. Vôbec mi ani len nenapadlo, že tu raz budem vykonávať službu koordinátora. :)

Najradšej spomínam na Andreja Rumana a Matúša Rohaľa. Andrej pôsobil v čase, keď som bol prvák a jeho generáciu mám obzvlášť v pamäti. Matúš bol o rok neskôr a som veľmi rád, že som sa s ním mohol spoznať viac aj osobne a najmä po ľudskej stránke. „Tréner“, ako ho volám, je pre mňa naozajstný vzor. :)