Koordinátorov, ktorí sa budú od septembra starať o naše UPeCe a o nás, je klasicky 5. My sme vám zatiaľ predstavili jedného. A tak je načase priblížiť vám ďalšiu osobnosť, s ktorou sa budete zrejme najčastejšie stretávať štvrtky. Prečo? Odpoveď je spolu s ďalšími zaujímavosťami z Martinovho života a jeho prípravy do služby ukrytá v článku.

Začal by som krátkym predstavením. Volám sa Martin Jurčo a som z Levoče, študujem na Stavebnej fakulte STU pozemné stavby a architektúru a prednedávnom som ukončil 3. ročník. Takže ma čaká štvrtý, bakalársky.
Mám 2 mladších súrodencov, brata a sestru. Brat bude 2. na základnej škole a sestra študuje tiež tu v BA, medicínu. Vo voľnom čase rád športujem, fotím alebo sa venujem práci vo firme. Mám 21 rokov, aj keď mi mnoho ľudí hovorí, že vyzerám staršie. :D Verím, že sa viac o mne dozviete v otázkach.
(pozn.r.: 21 rokov a už štvrták? Na tento životný úspech sa ho musíme  ešte opýtať!)

1. Fungoval si minulý rok v nejakom tíme? Alebo odkiaľ ťa môžu ľudia poznať?
Fungoval som posledné dva roky v ALFA tíme ako animátor a moderátor. Okrem toho som dosť veľa času trávil pri športoch, keď som si po omši zahral s kamošmi kalčeto, ping-pong. Sem-tam som sa učil v libresse alebo len tak kecal na gauči.

1907588_949952848348492_8944800296353313064_n

2. Ako dlho si sa rozhodoval, či do koordinovania chodu UPeCe pôjdeš? A čo najviac zavážilo?

Rozhodoval som sa asi 3 dni. Najviac ma presvedčila myšlienka mojej sestry, že ak to nezoberiem, budem to budúci rok ľutovať. Myslím, že mala pravdu, ja mám rád výzvy a toto je jedna z nich. Je to veľká zodpovednosť a ja si vážim, že som dostal šancu byť toho súčasťou. Viem, že to nie je v mojich silách, aby som to všetko zvládol sám, preto je skvelé, že tu máme kaplnku a budeme môcť začínať aj končiť deň s Bohom.

3. Poznáš všetkých svojich budúcich kolegov?
Jasné, už áno. :D Predtým som nepoznal iba Juraja. Zišli sme sa do tejto služby ako super partia a verím, že to bude rok, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. :D

4. Máš nejaké vízie? Nápady, čo a ako vylepšiť, zmeniť, zrušiť, zaviesť…

Návrhov od ľudí bolo viac ako napr. pivné utorky, alebo jacuzzi do malej sály. :D Samozrejme, takéto veci sa zavádzať nebudú. Návrhov bolo viac, ale tie sú zatiaľ v štádiu riešenia, takže ich nemôžeme prezrádzať skôr, ako to bude oficiálne. Mojou zodpovednosťou bude upratovanie, takže hlavne na tom si chcem obzvlášť dať záležať a teším sa na všetkých, ktorí chcú byť súčasťou tohto spoločenstva a radi priložia ruku k dielu. :) Ak má niekto nejaké nápady a chuť pomôcť pri ich realizácii, radi si ich vypočujeme. :)

5. Budeš sa vedieť vysporiadať s nedostatkom spánku?
Nakoľko som študentom stavebnej fakulty, som zvyknutý mať obmedzený spánok. :D Myslím, že to nebude problém, keď človek chce, dá sa toho zvládnuť dosť veľa.

ID-100261092-400x330

6. Neboja sa rodičia, že sa doma už skoro vôbec neukážeš?

Rodičia si už zvykli na moju neprítomnosť doma. :D Hlavne posledný semester som sa ukázal doma tak raz za 2 mesiace, teda prišiel som len na Veľkú noc.

7. Čoho sa najviac bojíš?
Najväčší rešpekt mám pred liturgiou, je to veľká zodpovednosť a pocta rozdávať eucharistiu. Miništroval som naposledy, keď som mal 10 rokov, takže veľa si nepamätám. Nemôžem povedať, že by išlo o strach, ale skôr o veľkú zodpovednosť, ktorá z toho vyplýva.

Martinovi za ochotu odpovedať na otázky, a to dokonca v tak krátkom čase, veľmi pekne ďakujem. Verím, že rovnako rýchlo ti to pôjde na upratku a teším sa na stretnutie v septembri :)