Vieš, čo sa deje na stretkách športového tímu? Či sa tam posilňuje, klikuje, dvíhajú činky a vedúci má v rukách stopky? Ak ťa zaujímajú zákulisné informácie, potom je tento článok (a naša novinka) presne pre teba!

Žiť život v plnosti – tak znie motto Univerzitného pastoračného centra sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave. Jednotlivé tímy majú za úlohu svojou činnosťou prispievať k napĺňaniu tohto poslania a práve Športový tím má na starosť tú pohybovú – športovú časť života.

Úlohou Športového tímu je starať sa o prípravy a organizácie turnajov (kalčeto, stolný tenis, florbal) a florbalovej ligy, avšak starajú sa aj o  športové náčinie. Tento rok opäť organizovali aj historicky druhý Zápas hviezd UPeCe florbalovej ligy (UFL ALL STAR GAME). Toto všetko je ich primárnou úlohou a samozrejme, z času na čas si idú aj spoločne zašportovať či zájdu na spoločný obed. V utorok sa chystajú na futbalový zápas Slovan – Trnava.

Organizácia. Tím sa stretáva každý utorok v miestnosti -3/4 o 19,00. Naša skúsenosť však hovorí, že je to skôr pred pol 8 :)

Štruktúra. Pomer chlapcov a dievčat (aspoň na papieri) je vyrovnaný, no na stretkách je viac zastúpená ženská časť populácie. V tíme je len jedno dievča z FTVŠ, inak sú zastúpené všetky odbory.

Vedúci sa mení každý rok, respektíve každé dva, a to preto, aby sa menili myšlienky a nápady a aby mohol tento tím ponúknuť stále niečo nové.  V posledných rokoch si svojho nástupcu vyberal vždy predchádzajúci vedúci. Na miesto súčasného „šéfa“ sa dostal Maťo Borecký pred začiatkom školského roka na odporúčanie ex-bossa Karčiho Ďuriša a ostatných členov (o Maťovi sa viac dozviete na konci :))

Priebeh stretka, ktorého sme sa zúčastnili. Vládla tu naozaj dobrá nálada. Na začiatku si členovia porozprávali vtipné udalosti týždňa na uvoľnenie atmosféry. Je pre nich naozaj podstatné vytvoriť prostredie, v ktorom sa budú cítiť dobre, oddýchnu si od školských povinností a načerpajú stratené sily z tej masakrálnej inštitúcie menom škola. V poslednom čase nechýba ani občerstvenie, počas našej návštevy to bola čokoláda, naposledy „očká“ s pomazánkou. (Tipujeme to na tie krehkejšie stvorenia :)) Krásnym momentom bol pre nás okamih spoločnej modlitby, kedy sme si uvedomili, že to nie je len výsada modlitebného tímu alebo nočného rituálu 30-sekúnd pred zaspatím. Neskôr sa už členovia aktívne zapájali. Diskutovalo sa o All Star Game, ktorý sa konal, hodnotil sa priebeh akcie z pohľadu každého zapojeného, hľadali sa dobrovoľníci na nasledujúci zápas. Keďže však každú teóriu dopĺňa aj prax, nezostalo stretko len na úrovni slovnej, ale aj praktickej. Všetci opravovali zničené hokejky z florbalovej súťaže, držali, strihali, lepili. No a na záver, špeciálne pre nás, ukázali v plnej paráde svoj športový potenciál, ktorý sme pre vás zachytili.

Vedúci tímu – Martin Borecký – 23 rokov, z obce Kamenec pod Vtáčnikom (okres Prievidza), študent personálneho manažmentu na Fakulte managementu Univerzity Komenského, mail: sport@upc.uniba.sk, web: sport.upc.uniba.sk (Ako ukázal facebook, má rád futbalové vtipy, Louis de Funés,  na referende hlasoval 3-krát áno a keď si prečíta zadanie na skúške, cíti sa ako Mr. Bean :))

mato_boreckyMaťo priznáva, že v prvom polroku znamenala jeho funkcia viac starosť ako radosť, ako aj to, že väčšinou si plán stretka pripravuje v autobuse zo/do školy a na prednáškach. (Niet sa potom prečo čudovať jeho pocitom na skúške :)) Úspechom Športového tímu je preňho každá vydarená a úspešná akcia, ktorou napomáhajú plniť poslanie UPeCe. Dôležitá je spokojnosť ľudí zúčastnených na turnajoch či lige, ale aj ľudí v tíme.

Sama za seba môžem povedať, že je, aspoň z  môjho pohľadu, veľmi zodpovedný. Ako inak, odpovede na otázky zabrali 4 A4 a touto cestou mu naozaj veľmi ďakujem :) Keďže ich tu nemôžeme všetky zverejniť, nabudúce vám prinesieme ďalšie zákulisné info o tom, ako vyzerá príprava a realizácia športových podujatí a aké pre nás ešte chystajú.

Ak vás tento tím oslovil, Maťo má pre vás jeden odkaz : „Každý má dar a talent na niečo iné. My mu chceme ponúknuť priestor na sebarealizáciu a rozvíjanie svojich talentov, ktorými by mohol pomôcť Športovému tímu alebo celému UPeCečku. Či už ste tvoriví, kreatívni, silní, vtipní, ochotní alebo máte rôzne iné schopnosti, vedomosti, skúsenosti či poznatky, ste vítaní! :) Koľko času do služby druhým ľuďom vložíte, toľko sa Vám raz vráti ;-)“