Benji, celým menom Benjamín Jozef Šiškovič, má 22 rokov a pochádza z oravskej obce Liesek. Má 6 starších súrodencov a je šťastne zadaný. Študuje na FIIT STU a začína svoj prvý rok na inžinierskom štúdiu. 

Mohol by si nám popísať tvoju cestu do UPeCe a tvoje doterajšie pôsobenie v centre? 

Moja cesta bola dosť priamočiara. Keďže moji starší súrodenci UPeCe navštevovali, vedel som, že tu budem chodiť aj ja. Aj preto som sa hneď na prvom Veni Sancte zapísal ku aranžérom, keďže to bol rodinný klan – sestra, brat, bratranec a už aj jeho manželka. 

Časom som začal častejšie chodiť na upratká, keďže som nechcel z UPeCe len brať, ale aj dávať. Nejaké to dobrovoľníctvo na majálese, omše a bum, zrazu som kooš. 

Koordinátorská ponuka väčšinou príde nečakane. Bolo náročné sa rozhodnúť pre túto službu? 

Pre mňa nečakane, pre priateľku absolútne očakávane. Pre mňa to bolo ťažké hlavne preto, že som v tom čase mal kvantum práce do školy, odovzdávania, deadline-y, ale pri každej snahe sústrediť sa som bol pri otázke naspäť. Takže som celú noc nespal, do školy nič neurobil a aby som sa rozhodol, šiel som sa prejsť (poznámka: Benji nemá rád prechádzky). V časovej tiesni som sa už na druhý deň rozhodol a na tretí  večer po omši odpovedal o. Stanovi s úsmevom na tvári, rozhodnutý na 100%. Ešte teraz si pamätám, ako mi Jojo vravel, ako som na tej omši vyzeral zle. 

Čoho sa najviac obávaš v súvislosti s tvojou koordinátorskou službou? 

Vzťahy, škola, zdravie. Myslím, že mi ubudne času pre tieto aktivity. A samozrejme sa obávam, že by som sklamal v službe iných, chalanov a hlavne seba. Viem, že to bude náročný rok fyzicky aj psychicky, ale verím, že sa ako partia podporíme. 

Čo bude tvojou úlohou v službe koordinátora?

Mojou úlohou bude svet kešu. Moje tímy sú aranžérsky, liturgický, 4life, počítačový a webový. Ale hlavnou úlohou bude udržiavať bezproblémový chod centra, pomôcť mu rásť a byť na vás milý. 

Poznáš sa so svojimi novými kolegami? 

Poznal som sa jedine s Mikim, na poslednom Veni sme si vzájomne preberali uchádzačov do tímov. Smútočne vravím, že vyhral. S ostatnými sme sa nepoznali, ale verím, že chalani z 20G vybrali dobrých nasledovníkov.

Čo by si rád odkázal všetkým, ktorí ťa budú stretávať na recepcii či v Libresse? 

Keď ti poviem, že dnes vyzeráš fakt úžasne, tak máš dve možnosti, buď to tak naozaj je, alebo si z teba strieľam. Chalani z 20G by z leta vedeli svoje – Janči, odpusť. (smiech)

Pre tých, čo by mi chceli cez rok urobiť radosť (takže všetci), poteší ma losos z Eatu, pizza, kebab v žemli alebo deva – rozumej tyčinku. A teraz vážnejšie, UPeCe je o vás, bez teba je naša služba zbytočná. Naše centrum nám má pomáhať žiť život v plnosti, rozvíjať naše talenty a vedomosti, slúžiť a byť angažovanými kresťanmi. Nie čakať, že to čítanie prečíta niekto iný, ale využiť príležitosť, že kostolník/čka/kooš stojí práve nado mnou. Nefrflať na zbor, web…, ale ísť im pomôcť, spoznať ľudí a vytvoriť partiu, čo vydrží. Hlavne sa nebojme vstúpiť do niečoho, čo nepoznáme, a prijať ľudí, ktorí sú noví. Pokojne sa zastav na recepcii, hodíme reč a vzájomne sa posunieme vyššie. 

PS: Tešte sa na moje playlisty!

__
Autor: Promo Tím

Zdroj fotografií: BŠ