Erik je študentom informatiky a podľa vlastných slov by sa opísal nasledovne: “Mám modré oči, nemám rád zmrzlinu a občas idem do kina úplne sám. Chladnú prechádzku melancholickým jesenným počasím považujem za unikátny emocionálny výlet a fascinujú ma búrky. Hovorím zo spánku a kedysi som sa aktívne venoval lyžovaniu. Som skaut.”

Mohol by si nám popísať tvoju cestu do UPeCe a tvoje doterajšie pôsobenie v centre? 

Moje pôsobenie v centre je pomerne krátke. UPeCe som navštevoval, ale nikdy som sa v ničom hlbšie neangažoval. Prvýkrát som sa s UPeCe komunitou zaplietol minulé leto, keď ma jedna kamoška pozvala na omšu. Stagnujúc vo viere som túžil po zmene prostredia a po zaradení do nejakej komunity. Našiel som miesto, ktoré mi tieto veci mohlo ponúknuť. Páčilo sa mi a tak som zostal. Zo začiatku som sa začal venovať prevažne zboru. Hudba ma napĺňa a v UPeCku som mal možnosť túto činnosť vykonávať ako službu pre druhých, navyše bez osobných obmedzení. Postupom času som sa začal venovať ďalším aktivitám, najskôr organizačným a následne z komunitnej oblasti, až som zakotvil v roli koordinátora.

Koordinátorská ponuka väčšinou príde nečakane. Bolo náročné sa rozhodnúť pre túto službu? 

Priznám sa, pre mňa bolo extrémne náročné rozhodnúť sa. O to viac je však moje rozhodnutie pevné a stojí na solídnych základoch. Na najbližší rok som totiž už plány mal  a táto ponuka ma postavila pred obrovskú výzvu. Spočiatku som hľadal ľahšiu cestu úniku, no keď som nemohol nájsť nesebecké dôvody ako to odmietnuť, uvedomil som si: “teraz si tu, máš schopnosti aj energiu a toto je miesto, kde máš byť, kam si ťa Boh povoláva a volá ťa slúžiť.“ Akonáhle som to v sebe prial, zacítil som pokoj a pocítil, že som sa rozhodol správne. Viera v toto povolanie mi dodáva energiu a motiváciu.

Čoho sa najviac obávaš v súvislosti s tvojou koordinátorskou službou? 

Rozhodol som sa pre túto službu obetovať celý rok svojho života. 365 dní, v ktorých staviam UPeCe na vrchné priečky môjho života na úkor všetkého ostatného. Riadim sa myšlienkou, že keď odniekiaľ odídem, chcem to miesto zanechať aspoň o kúsok lepšie ako som ho našiel. Pokiaľ sa po roku obzriem na UPeCko a toto platiť nebude, budem to vnímať ako osobné zlyhanie.  Toho sa obávam. 

Čo bude tvojou úlohou v službe koordinátora?

Vymedzil som si osobný cieľ pracovať na prehlbovaní vzťahov a budovaní spoločenstva a komunity. Chcem pracovať na tom, aby sa na tomto mieste každý cítil dobre a aby tu ľudia trávili čas, v takej úprimnej radosti zo vzájomnej prítomnosti.  

Čo sa týka mojej koordinátorskej zodpovednosti, okrem iného, mám na starosti aby nám v UPeCku nechýbalo nič čo by sme mohli potrebovať. Takže keď vám dôjde mydlo alebo kofola, sorry… (smiech)

Poznáš sa so svojimi novými kolegami? 

Áno s chalanmi tvoríme skvelú partiu. Dali sme si záležať na vzájomnom prehlbovaní vzťahov a budovaní našej malej koošskej partie aby sme sa počas roka vedeli v náročných situáciách jeden o druhého oprieť. Zatiaľ nám to funguje skvele. Služba koordinátora je aj v tomto nevyspytateľná, že neviete s kým ju budete musieť absolvovať. Je požehnaním pokiaľ si ako partia sadnete bez väčšej námahy a dokážete spolu len tak blbnúť. Verím, že počas roka to pocítite aj vy.

Čo by si rád odkázal všetkým, ktorí ťa budú stretávať na recepcii či v Libresse? 

Som tu pre vás. Mojou úlohou je aby ste sa v UPeCku cítili príjemne a mali všetko čo potrebujete pre svoj osobný rast a fungovanie preto sa neváhajte ozvať s akýmkoľvek podnetom na zlepšenie, požiadavkou, prosbou alebo sťažnosťou. Budem sa snažiť robiť čo bude v mojich silách, aby som toto miesto, pre vás denne posúval dopredu a robil ho lepším a hodnotnejším. 

__
Autor: Promo Tím

Zdroj fotografií: EG