Martin má 23 rokov a pochádza z podtatranskej obce Lendak. Spomedzi ôsmich súrodencov je druhý najmladší. Študuje 2. rok magisterského štúdia na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky v odbore biomedicínska fyzika. Medzi jeho najväčšie záľuby patrí posilňovanie a turistika. 

Mohol by si nám popísať tvoju cestu do UPeCe a tvoje doterajšie pôsobenie v centre? 

Zo začiatku pobytu v Mlynskej doline som UPeCe navštevoval len na omše, neskôr sme sa tam často so spolužiakmi učili. Nikdy som nebol členom žiadneho tímu. Môj prvý kontakt s komunitou UPeCe bol minulé leto, kedy som bol v Dolomitoch s otcom Stankom, kde som sa zároveň spoznal s minuloročným koordinátorom Jojom. Nakoľko viedol ranné chvály, tak ma na ne v minulom roku párkrát vytiahol a potom sme spolu začali viesť ranné tréningy. Skúsenosti s fungovaním UPeCe mám menej ako moji kolegovia, ale verím, že všetko sa zvládne. 

Koordinátorská ponuka väčšinou príde nečakane. Bolo náročné sa rozhodnúť pre túto službu? 

Ak bola nečakaná pre mojich kolegov, ktorí boli v UPeCe značne aktívnejší, tak pre mňa táto ponuka bola úplným šokom. O to viac, že prišla v pondelok pred stredajším TeDeom. Na rozhodovanie teda veľa času neostávalo, ale popravde od prvého momentu som vedel, že neodmietnem. UPeCe mi doteraz viac dávalo (omše, spovede, priestor na učenie aj zábavu) ako som mu venoval ja. Čerpať takto ďalej s vedomím, že som mohol prispieť, ale odmietol to, by pre mňa bolo sebecké.

Čoho sa najviac obávaš v súvislosti s tvojou koordinátorskou službou? 

Obáv je viacero, ale nebránia mi tešiť sa na túto službu. Najväčšia je zrejme z toho, ako málo poznám UPeCe a ľudí v ňom. Tu ale verím, že mi pomôžete a keď budete mať pocit, že si idem vaše meno tipnúť, poviete mi ho skôr, než sa pomýlim. Istú mieru stresu mi spôsobuje aj to, že budem musieť miništrovať, nakoľko som si to ešte nikdy neskúsil. Zároveň asi ako každý, kto kedy bol koordinátorom sa obávam o dostatok času. Povinností bude veľa a bude výzvou všetko stíhať alebo skôr správne určiť, čo je stihnúť dôležité a čo môže počkať. Nechcem byť koordinátorom, ktorý je len dopočtu a urobí len to, čo musí, ale zároveň viem, že je dôležité mať aj čas pre seba, rodinu, priateľku. Bude to rok plný rozhodnutí.

Čo bude tvojou úlohou v službe koordinátora?

Mojou úlohou bude byť dostatočne šarmantný a charizmatický, aby ste boli ochotní štvrtkové večery tráviť v skvelom kolektíve. S metlou, handrou, hubkou alebo iným podobným nástrojom v ruke. A možno aj trochu spotení no, ale fakt to bude super. Takže sa vidíme (nielen) na upratku. 

 

Poznáš sa so svojimi novými kolegami? 

Keď som bol pred TeDeom zvedavý, bolo mi povedané, že určite poznám všetkých. Pravda to celkom nebola, nakoľko som sa poznal len s Mikim. Mali sme zopár spoločných predmetov. U ostatných som mal dojem, že na Te Deu sme sa videli prvýkrát, čo sa už stihlo zmeniť. Všetci sú, v porovnaní so mnou, ostrieľaní upecečkári, mám sa teda od nich čo učiť. 

Čo by si rád odkázal všetkým, ktorí ťa budú stretávať na recepcii či v Libresse? 

Bude skvelé ak prídete, lebo bez vás to tu môžeme zavrieť. Rád sa s vami zoznámim, pokecáme o hocičom. Dúfam, že to bude skvelý rok pre nás všetkých. A príďte aj na upratko, nech nám to tu nezavrie hygiena. 

 

 

__
Autor: Promo Tím

Zdroj fotografií: MS