Mirko má 21 rokov, pochádza z Veľkého Krtíša. Má dve staršie sestry. Voľný čas si rád vypĺňa záľubami, medzi ktoré patrí hokej, tenis, či jazdenie na koni, varenie, dobrá kniha alebo film a cestovanie.

Mohol by si nám popísať tvoju cestu do UPeCe a tvoje doterajšie pôsobenie v centre? 

Prišiel som sem na Veni Sancte 2018 tam som si vybral divadelný tím alebo on si skôr vybral mňa :), a tam som pôsobil celý rok. Hral som v dvoch hrách cez rok – na OĽV ako švárny mládenec a v hre Búrka som hral Borisa. Ešte sa mi podarilo moderovať tohtoročný „Půlnoční Majáles“. Predtým som v UPeCe bol len raz, na prednáške. Ale po náhodnom stretnutí o. Stanka pri spovedi v Dúbravke, kde zastupoval, som bol pozvaný nech prídem pozrieť do UPeCe, prišiel som a zrazu som tu ako koordinátor 21. generácie.

Koordinátorská ponuka väčšinou príde nečakane. Bolo náročné sa rozhodnúť pre túto službu? 

Bolo to prekvapujúce, takže som musel aj nejaký ten čas uvažovať. Tešil som sa, že som dostal túto ponuku, ale nebol som si istý, že či to zvládnem. Ale po prehodnotení najprv sám s Bohom v kaplnke a potom so svojou priateľkou Danielkou, som nabral odvahu a rozhodol som sa vziať túto ponuku a poslúžiť touto formou ľuďom a UPeCe. A teším sa z tohto rozhodnutia.

Čoho sa najviac obávaš v súvislosti s tvojou koordinátorskou službou? 

Obavy prichádzajú, ale to je normálne, snažím sa si ich nepripúšťať. Budem riešiť problémy, keď prídu a nechcem sa zbytočne zaťažovať dopredu, kým ešte nie sú. Dúfam, že budem pripravený čeliť každej skúške, ktorú mi koordinátorská služba prinesie a takisto, že budem mať motiváciu a energiu tvoriť nové veci. Ale túto otázku asi najlepšie zodpoviem po tomto roku, keď budem vedieť popísať čo bolo mojou najväčšou prekážkou.

Čo bude tvojou úlohou v službe koordinátora?

Budem mať na starosti komunikáciu. To zahŕňa odpovedanie na emaily, prípravu oznamov, zastrešovanie predmanželských príprav, diskusií, prednášok a ostatných akcií v mene UPeCe ako organizácie. 

Poznáš sa so svojimi novými kolegami? 

Na začiatku som ich vôbec nepoznal. Povedal som si, že chcem spoznať svojich budúcich kolegov až na Te Deu a tak sa aj stalo. Niektorých som zaregistroval až na pódiu po prvýkrát. Ale snažili sme sa spoznávať od prvej chvíle už pri stretkách pred letom a počas leta sme mali spolu jednu koordinačnú chatu, kde sme sa rozprávali až do neskorej noci. A už fungujeme niekoľko týždňov my ako 21. generácia, takže naše priateľstvá neustále budujeme.

Čo by si rád odkázal všetkým, ktorí ťa budú stretávať na recepcii či v Libresse? 

Nech sa tu cítia dobre a neváhajú za mnou prísť na recepciu. Budem sa snažiť byť stále nápomocný. Teším sa ako sem budú prichádzať ľudia a budú si vychutnávať chvíle strávené v UPeCe. Najviac sa budem tešiť, keď budú ľudia čo najviac navštevovať kaplnku, ktorá je a bude srdcom celého centra.

__
Autor: Promo Tím

Zdroj fotografií: MT