Štefan Grivalský pochádza z malého mesta na severe Slovenska, konkrétne zo Starej Ľubovne. Má štyroch súrodencov a veľmi veľkú rodinu, ktorú si naozaj nevie vynachváliť. Ako každý študent, svoju študentskú kariéru začal na základnej škole, ale dlho tam neobsedel, neskôr zutekal na osemročné gymnázium, z ktorého tiež po štyroch rokoch odišiel, zmaturoval a teraz sa modlí, nech ho po štyroch rokoch nenapadne či už úmyselne alebo z vedenia školy opustiť jeho vysnívanú Fakultu informatiky a informačných technológií. Teda nech v tom máme jasno, Štefan je informatikom a má 21 rokov.


Akým si človekom? Aké vlastnosti by si vyzdvihol a naopak, čo vnímaš ako svoju najväčšiu slabosť?
Hádam dobrým. Rodičia sa snažili formovať zo mňa slušného človeka, tak snáď im nerobím hanbu. A je ozaj ťažké hovoriť niečo o sebe a vyzdvihnúť svoje pozitívne vlastnosti, aby to nevyznelo pyšne, ale prezradím vám, usilujem sa ich mať čo najviac. Ale určite mám aj svoje temné stránky, veď každý sme už raz nejaký.

Aký bol Tvoj prvý kontakt s UPeCe?
Prvý bol ozaj negatívny. Bolo to v prvom ročníku úvodného týždňa, keď sa nám do školy prišli predstaviť rôzne organizácie a bolo medzi nimi aj UPeCe, ktoré na mňa najmenej zapôsobilo. Úprimne, nemal som z neho dobrý pocit. Avšak časom, keď som začal ozaj spoznávať UPeCe, sa to obrátilo o 180°. Ale teším sa z toho, že dnes mám miesto, kde môžem zanechať kúsok seba. No nedá mi nedodať jednu slávnu vetu, ktorú vyriekla jedna z mojich Márií. Jedna Mária ma tu priviedla, druhá udržala, viac vám už osobne porozprávam na recepcii, určite sa zastavte.

Aký máš vzťah k UPeCe?
Aj napriek ťažkým začiatkom, súčasný dojem je viac ako pozitívny. Úprimne sa teším na službu, ktorá ma tento rok čaká. Celý môj pohľad na UPeCe sa  zmenil, keď som ako druhák prišiel na moje prvé Veni Sancte. Tam ma dotiahla tá prvá Mária. 😊 Bolo to až prekvapivé, čo všetko sa dá v UPeCe robiť a odvtedy som čím ďalej, tým viac uchvátený týmto miestom.

Bol si doposiaľ členom nejakého tímu?
Nebol. Jediné, čoho som sa zúčastňoval, boli teambuildingy v Deke. A to aj napriek tomu, že ma viacero ľudí pozývalo do rôznych tímov.

Aká bola Tvoja reakcia, keď otec Stanko prišiel za Tebou s otázkou, či sa nechceš stať koordinátorom?
Na jednej strane ma to prekvapilo, ale tým, že som práve dokončoval svoju bakalársku prácu, som veľmi nevnímal následky tejto otázky, čiže aj s otcom Stankom sme sa dohodli, že mu odpoveď dám, až keď dopíšem bakalársku prácu

Váhal si, či si bol hneď presvedčený, že do toho ideš?
Priznám sa, že odpoveď na túto otázku som hľadal hlavne u mojich blízkych. Aj keď od prvého počutia ma lákala vízia možnosti realizovať svoje nápady, bola to predsa len veľká zodpovednosť. Samozrejme, že som videl aj mnoho negatív, ktoré ma od toho odrádzali, no nakoniec ma moji blízki podporili v mojom “áno” a vďaka tomu som tu teraz.

Máš pred niečím ozajstný strach?
Strach som nemal, no mal som a stále aj mám veľký rešpekt pred tým všetkým. Určite je to tým, že človek má istú zodpovednosť za to, akým smerom sa to tu bude uberať. A tým, že chod UPeCe sa nezastaví ani jeden deň v roku, nebolo jednoduché naskočiť do tohto rozbehnutého vlaku. Avšak, mám ďalších štyroch chalanov, na ktorých sa viem obrátiť. Ale stále som ešte len koordinátor v zácviku.

Čo bude Tvojou presnou náplňou v pozícii koordinátora?
Mám na starosti zopár super tímov, akými sú Promo, Forlife, tútori, animátorsky a divadelný, čo ma veľmi teší, pretože ku každému tímu mám veľmi blízko, no mojou  najzákladnejšou úlohou ako koordinátora sú financie.

Poznáš už niekoho zo zvyšnej štvorky koordinátorov? Odkiaľ a ako dlho?
Poznáme sa všetci, keďže náš rok sa už začal. Andyho som poznal už skôr, vďaka tímu Deka, ostatných som prvý krát osobne stretol na Te Deu.  Ale aj napriek tomu si myslím, že sa nám podarilo vytvoriť skvelý tím. Veď spoločná izba piatich chalanov je už predsa nejaký ten teambuilding. :)

Chceš vyzvať/osloviť ľudí, ktorí navštívia UPeCe?
Nebojte sa spýtať nás koordinátorov na čokoľvek, čo sa tu deje, pretože možností ako sa v niečom zlepšovať,  je tu veľmi veľa.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme Ti úspešný rok koordinátorstva!

__
REDAKCIA PROMO UPECE

Foto: archív ŠG