Marec nie je len mesiacom knihy či začiatkom jari, je aj mesiacom skvelých podujatí u nás v UPeCe.

11. marec – FAKE NEWS – Kto klame?

Aj tebe určite starí rodičia hovorievali „Never všetkému na tých internetoch!“. Paradoxne dnes sú práve oni viac náchylní k takým počinom. Alebo nie?

Koho ovplyvňujú dezinformácie? Kto ich šíri? Komu to vyhovuje?

Diskutovať budú:
Martin Kramara, hovorca TK KBS
Miriam M. Lexmann, expertka na zahraničnú politiku
Vladimir Snidl, autor knihy ,,Lož na Facebooku“
moderuje Michal Magušin z .týždňa

Pondelok, 11.3.2019 o 20:00.

13. marec – NEPLODNOSŤ – Môže sa týkať aj teba?

Plodnosť, neplodnosť?
Mnohí z nás sa nad týmito slovami ani len nepozastavíme. Sme predsa mladí, nás sa to určite netýka. Zatiaľ to riešiť netreba. Možno nie. Ale čo ak sa raz táto téma dotkne aj nás samých?

Viac o plodnosti či neplodnosti nám príde porozprávať lekár MUDr. Ivan Wallenfels, gynekológ a chirurg. Skúsenosti z gynekologickej praxe nám priblížia odpovede na rôzne otázky.

Streda 13.3.2019 o 19:00.

18. marec – AKO VIERA K VEDE VEDIE

Netradičný pohľad na problematiku vedy a viery.
Prednáša informatik, bloger, aforista a bývalý UPC-čkár Juraj Macko.

Príď sa pozrieť, keď chceš vedieť.

Pondelok 18.3.2019 o 20:00.

20. marec – DOWNOV SYNDRÓM – Máme sa ho báť?

Diagnóza Downow syndróm sa v poslednom čase stala strašiakom. Mnohé tehotné matky sa pri podozrení na toto ochorenie ocitajú vo veľkom strese. Mnohé nevedia čo robiť, niektoré volia potrat, iné…v tom ostanú samé. Aké je však skutočné medicínske pozadie tejto choroby? Ako sa žije deťom a ich rodinám s touto diagnózou? Máme o tejto chorobe vôbec relevantné informácie?

Hosťom bude pani profesorka Mária Šustrová, CSc., ktorá sa príde podeliť o relevantné informácie a svoje skúsenosti z dlhoročnej lekárskej praxe v detskej ambulancii špecializovanej na toto ochorenie.

Pani Mgr. Zuzana Krchňavá nám objasní sociálne pozadie a prácu s takýmito rodinami.

Naše pozvanie taktiež prijala mamička dieťaťa s DS a už dospelý pacient s touto diagnózou, ktorí sú príkladom, že život s Downovým syndrómom je krásny.

Streda 20.3.2019 o 19:00.


  20. marec – Tímová sv. omša + Pecička

Koordinátori pozývajú v poradí už na 6. svätú omšu obetovanú za tímy pôsobiace v UPeCe, + za všetkých ľudí navštevujúcich naše pastoračné centrum. Po omši sa môžete tešiť na zábavnú akciu ktorú si pre vás pripravili Koordinátori.

Streda 20.3.2019 o 21:00