15. 2. 2019 sa konal Reprezentačný ples UPeCe, ktorému predchádzalo množstvo príprav. Výzdoba je jednou z neodmysliteľných vecí, ktorá si vyžaduje veľa trpezlivosti a času. Napriek tomu je to krásny čas strávený s kamarátmi.

Aranžérsky tím už od pondelka išiel naplno. Hlavnou inšpiráciou bol citát: „ Vstaň, zasvieť, veď prišlo tvoje svetlo.“ (Iz 60, 1) Preto sa celá predstava točila okolo kontrastu svetla a tmy, čomu sme prispôsobili aj farebnosť – zlatá, čierna, biela prípadne ešte žltá.

Ale hlavným opakujúcim sa prvkom boli svetielka. To sme ešte netušili koľko si s nimi užijeme zábavy. Niektoré boli nové, kúpené presne na túto príležitosť, iné sme mali odložené. Tak sme ich vytiahli a poskúšali. Super, všetko funguje. Namotali sme ich na hlavný konár určený na stred stropu a hovorím: „Radšej to opäť skúsme.“ Zapojili sme ich do elektriny a nič. Nechápem. Veď predtým svietili. Pýtame sa či ide elektrina. Skúšame 4 zástrčky. Nič. Nemali sme na výber, tak sme ich dali dole s tým, že použijeme iné. Keď sme ich dali preč, zo srandy ich idem vyskúšať, veď určite nebudú svietiť. Už asi tušíš, čo nasledovalo. Svietili! Riskli sme to a dali ich opäť na konár. Našťastie už to fungovalo. Ale čo zase nešlo bola zástrčka na strope. Nervozita stúpa. Dúfame, že technici to vyriešia. A tak aj bolo. Aďo to spravil na diaľkové ovládanie. Paráda!

Aj  keď sme už v priebehu týždňa všetko pripravili, veľa vecí sa z praktických a organizačných dôvodov muselo robiť vo štvrtok pred plesom. Napríklad urobiť kvety do vázičiek, vyžehliť cca 90 obrusov, poskladať skoro 500 obrúskov, naaranžovať stoly, vyzdobiť kaplnku, dokončiť libreso a ešte viac ako si myslíš… A odmena? Bude hojná v nebi!

Velikánska  vďaka a pochvala patrí všetkým aranžérom a tým, ktorí prišli a pomohli so všetkým, čo bolo potrebné urobiť.

Autor foto: Matej Blaho