„Najprv som si myslela že mojou úlohou je obracať ľudí na vieru; dnes viem, že mojou úlohou je milovať. A Láska obráti koho chce.“  Matka Tereza

Slová, ktoré povedala táto žena, boli hlboko zapísané v jej srdci a pretavené do drobných a úprimných skutkov lásky.

No ako vyzerá niekedy tá moja viera? Možno aj patrím do nejakých kresťanských spoločenstiev, zúčastňujem sa svätých omší, trávim čas v modlitbe s Bohom, no mnohokrát mi chýbajú skutky, ktoré by hovorili o tom, Komu som uveril.

Ak aj slúžim a robím niečo pre iných, často mám pokušenia hrať sa na niekoho, kým v skutočnosti nie som, mám sklony porovnávať sa s inými a súťažiť o prvenstvo, hľadám svoju hodnotu v sláve či množstve lajkov na FB, no zabúdam na úprimnosť a podstatu viery.

Je toto naozaj viera? Je viera len o podaní nejakého výkonu?

V 1. Jánovom liste čítame: „My čo sme uverili, spoznali sme Lásku, akú má Boh k nám.“ Viera – to je v prvom rade vzťah s Milujúcim Otcom, ktorý Ťa dokonale pozná a vie aj o Tvojich slabostiach. Pred Ním sa nikdy nemusíš skrývať a na nikoho sa hrať, nemusíš si dokazovať svoju hodnotu tým, že túžiš vyzerať v očiach ľudí dokonale. Nemusíš robiť veci, ktoré sú nad Tvoje sily a ísť do vecí len preto, lebo sa to na kresťana patrí. Toto Tvoj OTEC nechce. On Ťa chce pre Teba samého – preto, že SI a nie preto, čo robíš.

Možno sa aj Ty pýtaš, dobre, ale ako mám žiť vieru v dnešnom svete? Túto otázku si môžeš klásť každé ráno, no jej znenie sa dá i pozmeniť : Ako môžem dnes milovať? Je to každodenná výzva, na ktorú by sme mali všetci spoločne odpovedať. Prečo spoločne? Lebo Láska sa dá žiť len vo vzťahu, nikdy neexistuje samostatne. No kým neuveríme v tú LÁSKU, ktorá sa nechala pribiť na kríž, aby sme my mohli naplno žiť, budeme síce možno aj veľa robiť pre iných, no podstata nám bude unikať a budeme len prežívať.

Veľmi pekne to vystihla čoskoro blahoslavená Chiara Corbella Petrillo: „V živote nie je dôležité niečo dokázať, ale narodiť sa a nechať sa milovať.“

Preto sa nechajme Milovať a premieňať Tým Najlepším. Vtedy bude mať naša viera zmysel a budeme ju môcť odovzdať ľuďom naokolo. Ako? Jednoduchým spôsobom – opäť len Láskou.

 

……………………………

Praktická viera v dnešnom svete

Čo? 3DA (duchovná obnova pre mladého kresťana).
Kde? UPeCe Bratislava/online
Pre koho? mladí do 30 rokov (prosíme akceptovať)
Odporúčaný príspevok:  podľa vlastného uváženia na účet UPeCe
Prihlasovanie: do 17. 12. (prosíme akceptovať)

Program

SOBOTA

1. Blok
Sv. omša + 1. prednáška
Chvály

2. Blok
2. prednáška
Adorácia

NEDEĽA

3. Blok
Sv. omša + 3. prednáška

4. Blok
Otázky na hosťa

Prihlasovanie

3DA bola tento rok zrušená.