Ahoj drahý obyvateľ internátov v Mlynskej doline, ale kľudne aj Bratislavy či akéhokoľvek m(i)esta, kde žiješ. Pokiaľ vieš, aký je to pocit, keď si na seba hrdý, že si pochopil niečo, o čom si si myslel, že nikdy nepochopíš alebo keď tlačíš ručičky hodiniek, aby ten nudný ujo alebo teta dorozprávali, určite vieš, že pomaly prichádza koniec nielen tohto semestra, ale aj akademického roka. Určite teraz nezačni filozofovať nad tým ako čas letí, radšej plánuj čo s ním ďalej. A skvelý spôsob ako s ním naložiť je prísť na Te Deum!

Pokiaľ už máš za sebou nejaký ten rok vysokoškolskej výučby, vieš oceniť ten pocit, keď máš po poslednej skúške. Ten pocit je však vybojovaný na mnohých skúškach, nielen na tých v škole. V mnohých by sme určite pohoreli, keby sa nám nedostalo pomoci zhora. Príď na sv. omšu spojenú s adoráciou, ktorú bude celebrovať provinciál verbistov p. Pavol Kruták SVD, poďakovať nielen za silu o tretej ráno to nezabaliť nad skriptami, ale aj za všetky nové priateľstvá a skúsenosti, ktoré si počas tohto roka získal.

Veľa pomoci (nielen) zhora budú potrebovať aj piati chlapci, ktorých od septembra čaká čas života, aký ešte asi nezažili. Určite už máš svoje tipy na to, koho budeme nasledujúci rok stretávať na recepcii. No to, či sa vieš vcítiť do myslenia otca Stanka, naozaj zistíš až počas oznamov v závere slávnostnej svätej omše. Dovtedy zahlasuj v každoročnej koordinátorskej tipovačke!

Niektorí tvoji kolegovia mali alebo budú mať tento rok už poslednú príležitosť spomenúť si na niečo, čo nikdy nečítali a povedať to skúšajúcemu. Príď sa s nimi rozlúčiť, nezabudni si vreckovky. Každý z nich zanechal v Bratislave stopu, niektorí aj na internátoch, no tú najdôležitejšiu stopu zanechali v našich srdciach. Príď im vytlieskať, koľko pre teba znamenali.

Po tejto prvej fyzickej aktivite ťa Gastro tím nasýti skvelými nátierkami s pečivom. Nebudú chýbať príchute ako syrová, tuniaková, vajíčková, bryndzová a možno pribudne aj nejaké prekvapenie, tak rozhodne nezaváhaj, aby sa ti ušlo. V Libresse sa môžeš zase osviežiť kofolou, hroznovkou a možno aj nejakým tým nealko drinkom.

Pospomínaj si na všetko, čo si sa nestihol alebo hanbil opýtať tohtoročných koordinátorov, pretože na to budeš mať možno poslednú možnosť. Urobiť tak budeš môcť počas štvrtka prostredníctvom aplikácie sli.do. Koošov bude spovedať naša rozkošná moderátorka Tímea. Uvidíme, či na nich zostane nitka suchá. A vraj majú pre nás aj prekvapenie, tak to nepremeškaj!

Pokiaľ si hovoríš, že to je všetko pekné ale ty máš ešte milión skúšok, bilión zápočtov a trilión seminárok, spomeň si, že najlepšie sa učí, keď máš čistú hlavu. Takže do štvrtku zamakaj a potom sa príď vytancovať do sýtosti. K tomu ti dopomôže náš skvelý DJ Šubi!

V skratke: štvrtok 31.5., 19:00, Veľká sála UPeCe, vidíme sa!

 

Program:

Svätá omša a adorácia (tichá modlitba)
Lúčenie s piatakmi
Agapé (občerstvenie)
Diskusia so starými koordinárotmi
Párty

 

__

Ladislav Hollý