Rok sa s rokom snúbil a tak ako pred 365 dňami (v skutočnosti 366 dňami, minuloročné Te Deum bolo 29. mája) sa bude v UpeCe ukončovať akademický rok. Našťastie, len symbolicky. UPeCko bude otvorené až do konca júna. No o tom, že to bude neobyčajný večer, nemaj pochybností.

Te Deum je začiatok latinskej liturgickej piesne, ale nemaj strach, svätá omša, ktorá začína 19:00, bude sprevádzaná skvelým UPeCe zborom. Kto bol na Te Deu po minulé roky, vie, o čom hovorím. Svätú omšu bude okrem nášho správcu pátra Stanka Krajňáka a kaplána Martina Štefanca spoluslúžiť aj minulý, dlhoročný správca nášho pastoračného centra, páter Ján Štefanec, ktorý sa prednedávnom vrátil z Kanady. A okrem stretnutia so živým Kristom pod spôsobom chleba a vína sa dozvieš aj to, ktorí piati statní mládenci preberú štafetu po Máriusovi, Kristiánovi, Milošovi, Jozefovi a Michalovi. Ešte stále máš možnosť si „staviť“ kto bude nový koordinátor a vyhrať zaujímavé ceny.

Po omši bude nasledovať adorácia. Príď sa aj ty poďakovať Pánu Bohu, že ťa nevyrazili zo školy. Alebo práve preto, že ťa vyrazili a si pozvaný na nové dobrodružstvo života. Príď sa poďakovať za každú jednu chvíľu s ľuďmi, ktorých si spoznal. To všetko nie je samozrejmosť a netreba na to zabúdať.

Takisto sa môžeš tešiť na chutné agapé, ktoré ako každý rok pripraví GASTRO tím. Už sa len rozhodnúť, ktorú nátierku si vybrať.

Poznámka: Pomazánka je nespisovne. A ak si od začiatku roka nemal dosť odvahy zoznámiť sa s tým milým dievčaťom, čo sa hocikedy učí v Libresse (poznámka autora, nemyslím žiadne konkrétne), teraz máš na to možno poslednú šancu.

Keď sa naplní tvoja duša aj telo, príď si pozrieť, ako plnili svoj čas tohtoroční koordinátori. Diskusiu s nimi bude moderovať vedúca PROMO tímu, neskutočná Martina Pavlíková. Na záver, keď chlapcov dosť vygriluje a buď si istý, že má pripravené aj otázky cenzurované nikým iným, len jej svedomím, prepukne párty do skorých ranných hodín.

Laco Hollý