Keď sa obzrieme okolo seba v našich náboženských komunitách, všimneme si, že prevládajú najmä ženy. Mužov nachádzame v malých počtoch. Keď sa popýtame v školách, koľko detí žije aj so svojim otcom, s prekvapením zistíme, že ich je málo. Tam, kde aj deti žijú spolu s matkou i otcom, zbadáme, že väčšinou náboženskú výchovu majú v rukách matky a otcovia sú často krát nedostatočný. Prečo je to tak? Čo tu robiť? Je tu potreba začať s riadnou formáciou k pravej mužskej nábožnosti a otcovstvo.

Tento formačný kurz ponúka výchovu k čnostiam mužskej spirituality a otcovstva. Budeme sa stretať každý štvrtok v bratislavskom UPeCe v malej sále o 19:30. Začíname prvým októbrovým štvrtkom 6.10.2016. Kurz je určený len pre mužov, ktorí sú buď ešte slobodní alebo už otcami menších, ešte školopovinných detí.

Budeme spoločne uvažovať a diskutovať nad týmto témami:

– Rozdielnosť a vzájomné dopĺňanie sa muža a ženy. Aký má zámer Stvoriteľ s tým, že muž a žena sa líšia v oblasti tela, psychiky i duchovného života?

– Mužská spiritualita, ktorá sa prejavuje ako bojovnosť a ako schopnosť prevziať zodpovednosť za zverené hodnoty. Premeditujeme si tu postavy bojujúceho patriarchu Jakuba a zodpovedného manžela sv. Jozefa.

– Ako dosiahnuť zrelosť muža, aby bol z neho živiteľ, ochranca, vodca a kňaz. Počas viacerých stretnutí si hĺbkovo preberieme tieto jednotlivé úlohy aj spolu s mnohými praktickými aplikáciami.

– Povolanie k otcovstvu podľa vzoru Boha Otca. Pravé otcovstvo a tri základné deformácie otcovstva. Otec a dcéra. Otec a syn.

– Čo by sa dalo urobiť pre výchovu nábožných mužov a otcov – v našich rodinách a v našich farnostiach?

Cieľom je tu praktická formácia, preto si dáme vždy konkrétne predsavzatie. Stretnutia bude viesť o. Rastislav Zelenay (kňaz), ktorý pracuje v tejto oblasti už osemnásť rokov a je autorom piatich publikácii na tieto témy (pseudonymum Francois de Joseph).

Prihlásiť sa môžeš tu: https://goo.gl/forms/P5okIY166DeCs1Uf2