Aj tento rok sa zo Slovenska  na Turíce chystáme na rakúsku národnú púť do Mariazellu. Ako obvykle sa z Bratislavy presunieme vlastným autobusom (ak bude dosť záujemcov na naplnenie autobusu) alebo vlakom do Klangenu, odkiaľ budeme putovať do samotného Mariazellu prekrásnou prírodou. Spanie je zabezpečené na fare a na druhý deň v super stodole na sene. Nejde o náročnú akciu na výdrž – veľký batoh odvezie autobus (alebo auto od rakúskych organizátorov) na miesta prespania a my kráčame s malými ruksačikmi s jedlom.

Základné údaje o akcii

Miesto konania: Klangen – Mariazell (Rakúsko)
Počet dní: 3
Dátum: 27.5. – 29.5.2023
Obtiažnosť: 1.5/5
Maximálny počet ľudí: 45
Ubytovanie: na fare a na gazdovskom dvore (na sene)
Charakter trasy: Celá trasa meria asi 90 km, pričom putujeme s malými batohmi. Trasa vedie väčšinou po lúkach, lesoch, poľných cestách. 

Prihlasovanie cez formulár: https://forms.gle/QUH5byuJKxfNTeU1A

Podrobné informácie o akcii

Trasa:
Sobota 27. mája – 9:00 – stretnutie s rakúskou skupinou a spoločná modlitba v Klangene/Dietmannsdorfe pri železničnej stanici, odchod do Grunau/Hofstetten – sedliacky dvor „Gnauod“ – Wetterlucke – obedňajšia prestávka v bufete u rodiny Konig (cca 15:45), Kirchberg/Pielach, fara (cca 17:30), ruženec, 19:00 – sv. omša vo farskom kostole, po nej býva adorácia.

Nedeľa 28.  mája – Turíce 6:30 – ranná modlitba vo farskom kostole Kirchberg/Pielach, 7:00 – odchod do Schwarzenbachu (cca 5 hod cesty pešo), 12:00 – obedňajšia prestávka v Schwarzenbachu (možnosť teplého jedla v reštaurácii), 14:00 sv. omša, po nej odchod okolo pamätného „dreveného kostolíka“ do Annabergu, kam prídeme asi o 18:45.

Pondelok 29. mája – Turíčny pondelok 7:15 – ranná modlitba pri hostinci „Sägemuhle“, po nej odchod, 9:15 – Fadental, ďalej k „Wuchtelwirtin- hospodyňa s buchtami“ (reštaurácia), 11:30 – spoločný ruženec pri kaplnke brata Klausa, ďalej cez Habertheuer Sattel ku Stehralm – zastávka vleku, 15:45 – vstup do Mariazellu cez krížovú cestu do baziliky, 16:30 – sv. omša v bazilike, 18:30 – spoločný odchod na parkovisko autobusov, odchod do Bratislavy.

Ubytovanie:
Prenocovanie je prvú noc na fare a druhú na gazdovskom dvore v sene. Ak máš alergiu, dá sa aj priamo v dome. Prípadne ak máš záujem o prenocovanie v penzióne s raňajkami, cena je cca 50-60,- eur/noc. V tomto prípade je potrebné to napísať do poznámky pri prihlásení.

Doprava:
High luxus – vlastný autobus priamo z Bratislavy, ktorý nás odvezie do Klangenu. Potom vezie všetku našu batožinu na miesta prespania. Nakoniec nás odvezie z Mariazellu do Bratislavy.
Ak by nás bol menší počet a autobus by bol preto príliš drahý, je možné že pôjdeme alternatívou – vlakom. Z tohto dôvodu je potrebné, ak sa rozhodneš ísť, čo najskôr sa prihlásiť a zaplatiť poplatok (aby sme vedeli či je nás dosť a môžeme objednať autobus). Každopádne dáme vedieť, ak sa niečo ohľadom cestovania bude meniť.

Počasie:
Dúfame, že krásne letné :) No putujeme za každého počasia.

Výdavky:
Cesta: vlastný autobus = 50  eur v závislosti od počtu účastníkov, bude spresnené. Ak by presiahla cenu vlakom, pôjdeme radšej vlakom.
(cesta Bratislava – Klangen, Mariazell – Bratislava)

Ubytovanie: 2x nocľah (1 noc/8 eur), súkromné ubytovanie v penzióne 40-50€/noc
Príspevok na režijné náklady: 4 eur

Spolu:
Cena za púť je cca 70 eur (podľa spôsobu dopravy a počtu budeme vracať alebo sa bude doplácať). Platbu je potrebné zrealizovať do 21.5.2023 na číslo účtu: SK11 8360 5207 0042 0154 6243. Ako variabilný symbol uveď svoj dátum narodenia v tvare DDMMRRRR a do poznámky pre prijímateľa uveď svoje meno a priezvisko.

Svedectvá z minulorčoných pútí:

http://turisti.upc.uniba.sk/index.php/kronika/315-mariazell-moja-cesta-k-panne-marii
http://turisti.upc.uniba.sk/index.php/kronika/78-mariazell

A aj nejaké fotky ;)
http://turisti.upc.uniba.sk/index.php/fotogaleria/category/266-mariazell-2014